logo

27 Kasım 2014

Alcoa En Hafif Jantı Ultra ONE’ı Tanıttı

Alcoa En Hafif Jantı Ultra ONE’ı Tanıttı

IAA Fuarına katılan Alcoa filoların taşıma kapasitesini ve yakıt tasarrufunu arttırmaya yardımcı olmak için en hafif ağır yük kamyonu jantını Avrupa’da piyasaya süreceğini açıkladı.

Alcoa şu anda gelmiş geçmiş en hafif dövme alüminyum jantı olan MagnaForce™ alaşımlı Ultra ONE™ jant. dünyanın en büyük hafif metal araştırma merkezi olan, Pittsburgh, Pennsylvania’nın dışındaki Alcoa Teknik Merkezi’nde bulunan uzmanlar tarafından icat edildi. Bu alaşım, benzer uygulamalarda sektör standardı olan Alcoa 6061 alaşımından ortalama yüzde 17 daha güçlü.  Jant, 2015’in ikinci yarısında Avrupa’da piyasaya sürülmüş olacak. Kamyon ve treyler üretiminde kullanılacak olan yeni jant, Avrupa’daki Alcoa tesislerinde üretecek.

Abdullah Aydın Alcoa Balkan Ülkeleri Müdürü Oldu

Yeni atamayla Türkiye’nin yanı sıra  Alcoa’nın Balkan Ülkeleri Müdürü olan Abdullah Aydın, Alcoa’nın ilk defa alüminyumun yapısını değiştirdiğine dikkat çekti. Malzemenin değiştiğini ve alüminyum blokun üç kere preste basılarak jantın son haline getirildiğini söyleyen Aydın, hafiflik ve sağlamlık avantajıyla bu ürünün ABD’de gördüğünü ifade etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.