logo

12 Eylül 2013

Artan Maliyetler Avrupa’da Treyler Fiyatlarını Yükseltti

Artan Maliyetler Avrupa’da Treyler Fiyatlarını YükselttiAlman treyler üreticisi Schmitz Cargobull, Ağustos ayından itibaren sattığı treylerleerin fiyatlarını yükselteceğini açıkladı. Diğer büyük Alman treyler üreticilerinin de artan maliyetlerle fiyat ayarlamasına gittiğinin ifade edilen açıklamada, araç tipine ve kullanılan spesifik malzemelere göre Avrupa çapındaki artışların gelecek aylarda görüleceği ifade edildi.

Bu artışın genel olarak çalışan maliyetlerinden ve yükselen üretim maliyetlerinden olduğu açıklandı. 2012-2013 döneminde iç potansiyelini personel, üretim ve satın alma alanlarında harcadığını açıklayan Schmitz Cargobull AG, sürekli bir şekilde değişkenlik gösteren Avrupa pazarında önemli derecede kısalan teslimat sürelerinin de önemli derecede etkili olduğunu belirtti.

Taşımacılık sektörünün ve gelişmesi doğrudan bu sektöre bağlı ticari araç endüstrinin devam eden durgunluk sebebiyle 2012-2013 döneminde tatmin edici olmadığının vurgulandığı açıklamada son dönemde yeni araçlara karşı artan bir talep olduğunun alı çizildi. Açıklamada 2013-2014 döneminde taşımacılık şirketletinin eskiyen araç parkını yenilemek için yatırım yapmasının beklendiği göze çarpıyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.