logo

08 Mart 2018

BPW IATF 16949 Sertifikasıyla Elektrikli Sürece Daha Yakın

BPW, ticari araç alanda sadece birkaç markanın sahip olduğu IATF 16949 sertifikasını almaya hak kazandı. BPW’nin elektrikli akslara yönelik yapacağı hamlenin de hazırlığı olan bu belgelendirmeyle marka sektörün elit tedarikçileri arasında da yerini sağlamlaştırdı.

BPW’nin yaklaşık 120 yıldır ticari araç endüstrisinin mükemmellik ölçüsü olarak görüldüğünü söyleyen BPW Bergische Achsen KG Yönetici Ortağı Michael Pfeiffer, bu sertifikayla kalite vaatlerini bir üst seviyeye taşıdıklarını vurguladı.

Markanın ana iş kolu olan treyler segmentinin yanı sıra çekici üreticilerinin de tedarikçisi olan BPW Group, bu kalite standardıyla 5,5 ton- 26 ton arasında hafif ticari araçlardan kamyonlara kadar 0 emsiyonlu sürüş sistemlerine geçişinin yolunu açması bekleniyor.

Uyumlu hale getirdiği kalite standartlarıyla otomotiv üreticileri (BMW, Daimler, Volkswagen, GM, Ford, Fiat, and PSA) ve ticari derneklerin uyguladığı IATF, köklü kalite sistem talepleriyle katılımcı markaların doğrudan tedarikçisi olmasında geçerli sayılıyor. IATF, Almanya’daki standardizasyon çalışmalarını Alman Otomotiv Endüstrisi Derneği (VDA) ile birlikte yürütüyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.