Ana Sayfa Güncel Haberler İnşaat Sektörünün Güçlüleri Beton Fuarında

İnşaat Sektörünün Güçlüleri Beton Fuarında

Reklam

İnşaat Sektörünün Güçlüleri Beton Fuarında

“Beton 2015 Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı” 19-21 Şubat 2015 tarihinde gerçekleşti. Fuarda inşaat sektörüne yönelik yeni tasarım üstyapı ve treyler modelleri ve ticari araçlar sergilendi.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenenen “Beton 2015 Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı” üstyapı ve treyler sektöründen önemli üreticilerin ilgi odağı oldu.

Çoğunlukla beton sanayinin tedarikçilerinin yer aldığı fuarda Mercedes-Benz ve Ford Otosan gibi kamyon markaları sektöre yönelik ürünleriyle yer alırken Güven, OKT Trailer, IMER gibi markalar farklı üstyapı ürünleriyle fuarda ürünlerini sergilediler. Junjin markasıyla Koluman, Putzmeister, Betonstar gibi beton pompa üreticileri de fuarda yerlerini aldılar.

Türkiye’nin En Uzun Beton Pompası Koluman Standında Sergilendi

Koluman Otomotiv, standında Türkiye’de satış ve satış sonrası hizmetini verdiği yaptığı Junjin beton pompalarından 38 ve 57 metre beton pompalarını ve bayiliğini yaptığı Mercedes Benz markasının 3 dingilli 3340 Axor ve 4 dingilli 4444 Actros kamyon modellerini sergiledi.

Hazır beton sektörüne yönelik olarak  2006 yılından itibaren Junjin ürünleri için Türkiye’de satış ve satış sonrası hizmeti veren Koluman, Türkiye’nin yanı sıra Irak, Azerbeycan, Türkmenistan, Kazakistan, Rusya ve bölgedeki daha bir çok ihraç pazarlarında da faaliyet gösteriyor.

2012 yılından itibaren  Junjin markasını yerlileştirme çalışmalarına başlayan Koluman, bu çalışmalar çerçevesinde fabrika bünyesinde 2013 yılında bazı pompa tipleri yerli katkı ile üretilmeye başladı.

400 adetlik Türkiye beton pompası pazarında 2014 yılında 70 adetlik beton pompası satışı gerçekleştirdikleren Koluman, 2015 yılında 100 adetlik satış hedefliyor.

Güven Yeni Tasarıma Sahip Ürünlerini Sergiledi

Hazır Beton Fuarı‘na yeni tasarım ürünleriyle katılan Güven, yeni tasarıma sahip silobas ve beton mikserlerini sergiledi. 31 metreküp kapasiteli silobas 6 bin 800 kilogram ağırlığa sahip. Kireç taşımacılığı, cüruf gibi boşaltımın zor olduğu yükler için Domex 5700 sactan üretilen model, önceki versiyona göre daha sağlam ve hafif tasarımıyla dikkat çekiyor. Güven Genel Müdür Yardımcısı Metin Kirmit, geçen yıl 200’ü yurtiçine 400’ü yurtdışına olmak üzere 600 adetlik satış yaptıklarını söyledi. Kirmit, 2015 yılında da  ihracat pazarlarına ağırlık vermeye devam edeceklerini söyledi.

beton-fuari-guven

OKT Trailer silobastaki uzmanlığını sergiledi

Okt Trailer, fuara üç ürünüyle katıldı. Milenyum silobas ve alümünyum silobas semi treylerinin yanı sıra mikser şasini de sergileyen OKT’nin ürettiği Milenyum silobaslar 30 metreküpten 45 metreküpe kadar hacme sahip. Basınçlı kaplar yönetmeliğine uygun olan silobaslar CE işaretine de sahip.

Alüminyum silobas semi treyler ise 31 metreküpten 42 metreküpe kadar kapasiteye sahip. Toz çimento, kalsit, silis kumu taşımalarında kullanılan silobas, gövde dizaynına uygun, özel çakma ‘T’ profile kaynaklı, devrilme emniyeti sağlayan özel tasarım, alaşımlı alüminyum monoblok şasi teknolojisiyle üretiliyor. Mikserlere özel geliştirilen şasi, devrilmeyi riskini en aza indiriyor. Mikser şasilerinde yaşanan sorunları dikkat alan OKT Trailer, buna göre bir tasarım gerçekleştirdi.

Çelik Devi SSAB Hardox İle Beton Fuarında

Dünyanın en büyük özel çelik üreticilerinden İsveçli SSAB, damper, beton mikseri, vinç ve iş makinaları kovalarında maksimum verimlilik sağlayan ürünleri ile Beton İstanbul 2015 fuarındaydı. Hardox aşınma parçaları ile ağırlık tasarrufundan uzun aşınma ömrüne kadar beton sektörüne birçok fayda sağlayan ürünleri ile fuarda ilgi çekti.

Dünya genelinde yaklaşık 9 milyon ton üretim kapasitesi ile özel çelikte lider şirketler arasında yer alan SSAB, hazır beton sektörüne özel ürünleri ve referans firmaların Hardox, Weldox ve Domex ile ürettiği ekipmanlarla fuarda yer aldı. SSAB, sektöre özel ürünleriyle beton mikseri tamburlarında ve helezonlarında, araç şaselerinde ve beton pompalarında yüksek sertlik, tokluk ve dayanım değerleri sayesinde en ağır koşullarda bile önemli avantajlar sağlıyor.

Türkiye, yaklaşık 80 milyon metreküp ile Avrupa’nın en fazla hazır beton üreten ülkesi… Türkiye’de inşaat sektörünün gelişmesi, kentsel dönüşüm projelerinin artması, birçok bölgede fabrika yatırımlarının yoğunlaşması, yurtdışından artan yatırımcı ilgisi ve ulaşım, sağlık, eğitim v.s gibi kamu odaklı alt yapı çalışmalarının yoğunlaşması ile hazır beton sektörü hızlı bir büyüme sürecine girmiştir. Buna paralel olarak Türkiye’nin ekipman üretiminde ve hazır beton ihracatında yakaladığı ihracat başarısı da Türkiye’yi SSAB için önemli bir pazar haline getirmiştir. Konu ile ilgili açıklama yapan SSAB Türkiye Genel Müdürü Lemi Özden, “Türkiye’de inşaat sektörü sürekli büyüyen bir grafik çiziyor. İnşaat firmaları gerek iç pazarda gerekse farklı ülkelerde yaptıkları projeler ile büyük başarılara imza atıyor. Buna paralel olarak inşaat makineleri üretiminde ve hazır beton ihracatında dünya pazarındaki etkinliğini de gün geçtikçe artırıyor. Türkiye’nin gelişmekte olan bir ülke olması sebebi ile her alanda yatırımlar uzun vadede daha da büyüyecektir. Biz de SSAB olarak maksimum verimlilik sağlayan ürünlerimizle pazarda etkin varlık gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Ford Trucks Mikser Serisi Fuarda Yerini aldı

Ford Trucks Mikser Serisi Fuarda Yerini aldı

Ford Trucks Mikser Serisi, Beton 2015 Fuarı’nda ziyaretçilerle buluştu. Ford Otosan Eskişehir İnönü Fabrikası’nda üretilen seri; ürün gamı zenginliği ve üstün özelliklerinin yanı sıra, satış sonrası destek hizmetleri ve üstyapı çözümleriyle inşaat, hafriyat ve hazır beton sektörünün beklentilerini en yüksek düzeyde karşılıyor. Ford Trucks’ın Beton 2015 Fuarı’ndaki standında 1838T (4×2), 3236M (8X4) ve 3536M (6X4) modelleri sergilendi.

Mandallı tip konforlu şanzımanı, 10 mm 500 Mpa gücündeki şasisi, 750 saat bakım aralığı, standart olarak sunulan klima ve 2 yıl sınırsız kilometre garantisi gibi rekabetçi özellikleriyle öne çıkan Ford Trucks Mikser Serisi, rahat vites geçişleri, kolçaklı koltuk, artırılmış kabin içi konfor ve üstyapıyı görme imkanı veren arka camıyla sürücülerin işlerine odaklanmasında kolaylık sağlıyor.

Müşterilerine kullanım esnekliği sağlayan çift PTO’nun standart olarak sunulduğu 1838T (4×2) Çekici Mikser araçlar pazarda büyük ilgi görürken, aynı anda hem mikser hem de damper kullanımına imkan sağlıyor. Mikser ürün gamındaki tüm bu ürünler ile 8 metreküpten 12 metreküpe kadar beton mikseri uygulamalarını destekliyor.

3236M Hafif Mikser ise, 8×4 sınıfında rekabetçi ağırlığı ile ürün gamındaki yerini alıyor. 9 bin 845 kilogram ile müşterisine ağırlık avantajı sunan 3236M Hafif Mikser; standart alüminyum alaşımlı jant, hafifletilmiş yeni nesil arka kauçuk süspansiyon ve hafifletilmiş 250 litrelik yakıt deposu ile satışa sunuluyor.

Mercedes-Benz inşaat kamyonları “Beton 2015 Fuarı”nda sergilendi.

Mercedes-Benz-Türk-Beton-Fuarı-2015

Bu yıl yedinci kez düzenlenen Hazır Beton Fuarı’nda bulunan standında Mercedes-Benz Türk, inşaat sektörünün zorlu çalışma alanlarında güç işlerin üstesinden başarıyla gelebilen kamyonlarını tanıttı.

Mercedes-Benz Türk fuara geniş ürün portföyünden 4 aracı ile katılıyor. Bu kapsamda; beton pompa üstyapılı Axor 3340 K 6×4 kamyon, mikser üstyapılı Actros 3236 B 8×4 Powershift kamyon, mikser üstyapılı Axor 4140 B 8×4 kamyon ve mikser üstyapılı Axor 3029 B 6×4 kamyon fuar boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen araçlarının yanında, ithal olarak sunduğu ürün portföyüyle inşaat segmentindeki müşterilerinin her türlü ihtiyacına uygun çözümler sunabiliyor.

Mercedes-Benz Türk inşaat sektörünün hedeflerini desteklemek üzere Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) ile işbirliği yapıyor. 2005 yılından beri kesintisiz olarak THBB çalışmalarına sponsor olan şirket, özellikle eğitim faaliyetlerini destekliyor. 10 yıldır pompa ve transmikser operatörleri kursu ana sponsorluğunu üstlenen Mercedes-Benz Türk, sektörde güvenliğin artması ve kalifiye eleman yetiştirilmesi için çalışıyor. Mercedes-Benz Türk’ün yılların tecrübesine sahip kadrolu uzman eğitmenleri tarafından hazırlanan profesyonel eğitimler ile teorinin yanında pratik eğitimlerle de katılımcıların gerçek senaryolar için en iyi şekilde hazırlanması sağlanıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes Hafif Ticari Araçlar’da 3 Yıl ve Sınırsız Kilometre Garantisi

Mercedes-Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. Hafif Ticari Araçlar, Temmuz 2020 itibarıyla satışı gerçekleşen hafif ticari araçlarda...
Reklam
Reklam