Ana Sayfa Treyler Meiller 2000’nci Teslimatıyla İnşaat Devlerinin Gözdesi Olmaya Devam Ediyor

Meiller 2000’nci Teslimatıyla İnşaat Devlerinin Gözdesi Olmaya Devam Ediyor

Meiller 2000’nci Teslimatıyla İnşaat Devlerinin Gözdesi Olmaya Devam EdiyorTürkiye’deki sayılı treyler ve üstyapı üreticilerinden olan  Meiller, teslimatını gerçekleştirdiği 2000’inci araçlarını teslim ederek satış grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

2007 yılından bu yana Doğuş Otomotiv distrübütörlüğünde Türkiye’de satış ve satış sonrası hizmetler alanlarında faaliyet gösteren Meiller, sahip olduğu ileri teknoloji ve ürün kalitesiyle damper sektöründeki güçlü konumunu, artan satış grafiğiyle sağlamlaştırıyor. Türkiye’deki 2000’nci damper teslimatını Özbaylar Petrol’e gerçekleştiren Meiller, hizmet kalitesinden ödün vermeden satışlarını sürekli artırmayı hedefliyor. Meiller’in 2000’nci damper teslimatı için gerçekleşen teslimat törenine Doğuş Otomotiv Meiller Genel Müdürü İlhami Eksin, Meiller Satış Müdürü Barış Erhan, Doğuş Otomotiv yetkilileri ve Özbaylar Petrol’ü temsilen firma sahibi Mustafa Özbay katıldı.

Yeni Ürünler Meiller’in Pazar Payını Arttıracak

2000’nci aracı teslim etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Doğuş Otomotiv Meiller Satış Müdürü Barış Erhan, “Bugün, Meiller’in Türkiye’deki 2000’nci araç teslimatını uzun süredir işbirliğimizi sürdürdüğümüz, sektörün önde gelen firmalarından Özbaylar Petrol’e, yarım boru tipi modelimizle gerçekleştiriyoruz. Yarım boru tipi modelimiz, pazarda ağırlıklı olarak bulunduğumuz model olmakla birlikte, şu an test aşamasında olduğumuz kamyon üstü damper ve şasi modellerimizle de pazarda yer almayı hedefliyoruz. Kendi segmentimizde yüzde 8 pazar payına sahibiz. İstanbul’da yapımı başlanan büyük projeler sektörü farklı yerlere getirecektir. Biz de sektörde daha geniş yer almak için, 8×4 kamyon üstü ve 6×4 kamyon üstü modellerimizin testlerini gerçekleştiriyoruz. Bu ürünlerle pazara girdiğimizde, bizim de pazardaki etkinliğimiz ve buna paralel olarak pazar payımız artacaktır“ dedi.

Adapazarı’nda bulunan Meiller Doğuş Damper fabrikasında yapılan yerli üretimle müşterilerinin her türlü talep ve beklentilerini karşıladıklarını belirten Erhan, “Müşterilerimizin talebi çerçevesinde, Adapazarı’nda bulunan Meiller Doğuş Damper fabrikamızda, ürün gamında yer alan her türlü ürünü,  özel siparişle proje bazlı üretebilme yetkinliğine sahibiz. Meiller ürününün kalitesi ve Doğuş Otomotiv güvencesi müşterilerimizin tercih sebebidir” diye konuştu.

Dev Projelere Meiller Katkısı

Meiller 2000’nci Teslimatıyla İnşaat Devlerinin Gözdesi Olmaya Devam Ediyor

Meiller’in 2000’nci aracını teslim alan Özbaylar Petrol firma sahibi Mustafa Özbay ise gıda, akaryakıt ve hafriyat sektörlerinde hizmet verdiklerini belirterek “Üçüncü köprü, İnönü Stadı, metro inşaatı gibi İstanbul’un en önemli ilk 10 projesinde yer alıyoruz. Hizmetlerimiz 24 saat aralıksız devam ediyor. Filomuzun tamamı Meiller damperlerden oluşmaktadır. Farklı markaları da denedik, ancak en yüksek randımanı Meiller’de aldık. Meiller’le uyum içinde çalışıyoruz. İlk Meiller’ı 2010 yılında almıştık, şu anda filomuzda 90 adet Meiller bulunuyor, her yıl yenilediğimiz filomuza ilk etapta 40 adet daha Meiller damper eklemeyi planlıyoruz. Meiller damperler, sağlamlığı ve kaliteli işçiliği nedeniyle tercih sebebimizdir” açıklamasında bulundu.

Kademeli Fren Sistemi Meiller Damperlerde Artık Standart

Damper taşımacılığında önemli güvenlik donanımlarından olan “Kademeli Fren Sistemi – Meiller Parametrelendirmesi” artık Türkiye’de üretilen Meiller damperlerde Ağustos ayı itibariyle standart olarak bulunuyor.

Meiller, damperi açık halde harekete geçen aracın, belli bir hızı geçmesini engelleyen kademeli fren sistemini “Meiller Parametrelendirmesi” adı verilen farklı bir güvenlik donanımı olarak sunuyor. Meiller’in bu özelliği ile aracın yükünü daha rahat boşaltması için belli bir miktar öne gitmesine izin veriliyor.

Sistem şu şekilde işliyor: Damper sensörü, damperin kalkık olduğu durumlarda EBS sistemini uyararak sistemi aktif duruma getiriyor. 18km/h hıza ulaşıldığında fren sistemi 10 kere devreye girerek sürücüyü kısa frenlemelerle uyarıyor. Sürücü hızlanmaya devam ederse 28 km/h hızda araç durana kadar frenleniyor. 20 saniyeliğine araç frende hareketsiz kalıyor. 20 saniye frenlemeden sonra araç serbest kalıyor. Fonksiyon, bir daha kontak kapatılıp açıldıktan sonra tekrar devreye giriyor. Böylelikle, sürücü aracı ile ancak damperi tamamen indirdiğinde normal hızda hareket edebiliyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Gelişim Lojistik Renault Trucks’a Devam Dedi

Gelişim Lojistik, uluslararası taşımacılık faaliyetleri için yine Renault Trucks T serisi araçlar ile filo yatırımı yapıyor.
Reklam
Reklam