logo

14 Ocak 2014

Mustafa Ceylan Treylere Yönelik Ürün Yelpazesini Genişletiyor

Mustafa Ceylan Treylere Yönelik Ürün Yelpazesini GenişletiyorHidrolik silindir sektöründe 20 yıldan daha fazla geçmişe sahip olan Mustafa Ceylan Hid. Mak. San ve Tic. A.Ş.’nin treyler aks, park ayağı gibi ürünlerle Türkiye’nin önemli tedarikçilerinden biri.

Fuara katılan Mustafa Ceylan Hid. Mak. San ve Tic. A.Ş. treyler grupları için hava süspansiyonu, mekanik süspansiyon, süspansiyon setleri ve treyler aksları üretiyor. Bunun yanında ağırlıklı olarak damperli araçlar için hidrolik silindirler başta olmak üzere endüstriyel silindirler ve mekanik treyler park ayaklarında da yer alan firma son dönemde kendinden dümenlenebilir akslar gibi yeni ürünler üretmeye başladı.

Fuarda görüştüğümüz Mustafa Ceylan A.Ş. Endüstri Mühendisi H. İbrahim Yavuz, mekanik süspansiyonlar için yaprak katlı makasların üretimlerini de kendi bünyelerinde yaptıklarını söyleyerek diğer rakiplerinden ayrıldıklarını söyledi.

Üç sene önceye kadar ihracatlarının toplam üretimlerinin yüzde 80’i civarında olduğunu hatırlatan Yavuz, Avrupa’daki durgunluk ve Ortadoğu’daki sosyal olaylardan sonra stratejilerini yurtiçindeki paylarını arttırma yönünde kullandıklarını kaydetti. Yavuz şunları söyledi: “Ortadoğu ülkelerinin tamamıyla; özellikle İran, Suudi Arabistan, Irak ve Ürdün pazarında bulunuyoruz. Kuzey Afrika’da çalıştığımız ülkeler var. Türki cumhuriyetlerle hidrolik silindirde özel projeler bazında çalışıyoruz. Rusya ile çalışıyoruz ve bunu daha ileriye götürmeyi, geliştirmeyi düşünüyoruz. Dolaylı olarak ise bazı Avrupa ülkelerine ürünlerimizi gönderiyoruz. Avrupa’ya göndermiş olduğumuz ürünlerde EC-R 13 denilen bir regülasyon var, tip onay bir yönetmeliğinde zorunlu tutuluyor. Biz bunu sadece Avrupa için değil, gelen talepler doğrultusunda tüm ürünlerimize uyguluyoruz. İhracattan genel geri bildirimleri tekrar ürünlerimize artı katmak için değerlendirmeye çalışıyoruz.”

Hidrolik silindir olarak damperli araçlar için en ufak çaptan en büyük çapa kadar hepsini yapabildiklerini söyleyen Yavuz, bunların dışında “Jack up” platformlarında kullanılan hidrolik silindirleri ürettiklerini belirterek, “Azerbaycan, Kazakistan gibi ülkelerde üç büyük projeyi anahtar teslim olarak tamamladık. Baraj kapak projelerimiz oluyor, büyük ebatlarla yüksek basınçlarla çalışan hidrolik silindirler üretiyoruz. Tasarım ve mekanik tasarımlarını oluşturup ürünlerin otomasyonlarını hazırlayıp ürünleri müşterilerimize teslim ediyoruz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.