logo

Müşteri ve Bayileriyle Buluşan Atek Lift Yeni Arka Kapak Serisini Tanıttı

Automechanica Istanbul 2018 fuarına katılan Atek Makina ve Atek Lift, fuarın ardından bayi ve iş ortaklarıyla bir araya gelerek Yeni Hidrolik Arka Kapak Serisinin lansmanını yaptı.

Yeni Hidrolik Arka Kapak Serisinin de lansmanının yapıldığı gecede Atek Lift Genel Müdür Yardımcısı Peker Keser söz aldı. Keser, öncelikle farklı sektörlere hitap eden müşteri ve bayilerin adaptasyonu açısından Atek Makina faaliyetlerinden bahsetti.

Keser, konuşmasında şunları söyledi: “1954 yılından bu yana lastik ve garaj malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren firmamız, ürün gamında lastik sökme takma makinaları, jant düzeltme makinaları, araç kaldırma liftleri, krikolar gibi 100’den fazla farklı tipte ürün üretiyor ve bu ürettiğimiz ürünlerin de 86 ülke ve 110’dan fazla satış noktasına ihracatını yapıyoruz. Bunun yanı sıra yine balans makinaları, rot ayar cihazları, lastik yamaları, balans kurşunları gibi 10 bine yakın ürünün de pazarlamasını yapıyoruz ve birçok lastik üreticisinin de tedarikçisiyiz”

Atek Lift markası ile üstyapı ve lojistik sektörüne de hizmet vermeye nasıl karar verdiklerinden bahseden Keser, sözlerine şöyle devam etti:  “1980’li yıllardan bu yana halihazırda Mercedes-Benz Türk A.Ş ve Mitsubishi Temsa A.Ş.’nin tüm kamyon kamyonet ve otobüsleri için hidrolik krikolar üreten Atek, o günlerde dahi hidrolik ekipman olarak farklı sektörlere ve farklı ürün gruplarına hizmet verebileceğini ön görmüştü. 2009 yılında üretim katma değeri düşük projelerden zaman içerisinde sıyrılıp, daha spesifik işlere yatırım yapma kararı alan firma 4 yıllık bir Ar-Ge çalışması ardından Atek Lift firmasını kurup ilk liftlerini yollara çıkartmış oldu. Atek Lift ihracata da hız vererek 9 ülkeye ihracat yapıyor ve bu sayıyı arttırmayı hedefliyor.”

Ertan Keser: “Robot kaynaklı alüminyum kapak üretimi yapıyoruz”

Lansman gecesinde Atek Liftin kuruluş hikayesini anlatmak üzere sahneye davet edilen Atek Grup Genel Müdürü Ertan Keser, “1970’li yıllarda henüz çocuk yaşlarda, yurtdışından gelen kamyonların arkasına takılmış olan hidrolik kamyon liftlerinin silindir tamirlerini yapıyorduk ve belki de o yıllardan akıllarda kalmış olan bir heves ile üstyapı ve kamyon liftleri sektörüne yatırım yaptık” dedi.

İlk ürünleri piyasaya sürmeden önce geçen 4 yıllık Ar-Ge sürecinden de bahseden Ertan Keser, yurtdışına bağımlı olmamak adına, liftlerde kullanılan alüminyum kapak kalıpları için ciddi yatırım yaptıklarını ve bu alüminyum kapak parçalarının Avrupa standartlarında birleştirilebilmesi adına robot kaynak makinelerinin yatırımlarını yaptığından bahsediyor.

Dünyada robot kaynaklı alüminyum kapak üretimini 5-6 firmanın yaptığını ve bunu da Türkiye’de ilk ve tek olarak Atek Lift’in gerçekleştirdiğinden bahseden Ertan Keser, ilk ürünleri numune bazlı ürettikten sonra İstanbul’un 2 farklı yakasına 2 farklı numune ürün ürettiklerini ve bu ürünlerin farklı yol şartlarında çalıştırılıp farklı sonuçlar elde ettiklerinden bahsetti.

Ağır Tip DMA Serisi Liftler: Merkez aralıkları değiştirilmiş, çok daha ağır şartlarda çalışmaya müsait ve yükleme merkezi mesafesi arttırılmış olarak sunulacak olan bu ürünler yeni çelik kapaklar ile de hizmet verecek.

STV2 Panelvan Liftleri : Geçtiğimiz sene bu ürünün montajlarını yapmaya başlayan firma, dünyadaki rakiplerinin aksinde 4 piston ile stabil bir indirme-kaldırma desteği sunuyor. 500kg lık bir yükü stabil olarak taşıyabilen bu ürün, birçok araç markasına da uyabiliyor.

Hidrolik Katlanır Tampon ve Katlanır Kapak: İlk kez Almanya’da fuarda sergilenen ürün özellikle Açık kasa ve hafif tonajlı kamyonetler için önerilen bu ürün, lifte entegre katlanabilen destek pistonlarına sahip ve bu sayede yüklemeler esnasında aracın önünün havaya kalkması ile oluşabilecek tehlikeleri önlüyor. Ayrıca katlanır alüminyum kapakları sayesinde ise sürücülerin rüzgar kaynaklı sürüş güvenliğini de göz önünde bulunduruyor.

Yeni Ağır Tip Alüminyum kapaklar: 5 farklı kalıptan oluşan yeni tip alüminyum kapaklar özelikle rampa tipi yükleme yapan firmalar için daha ağır şartlara dayanabilmesi için tasarlanmış, opsiyonel olarak roll stop teknolojisi ile de sunulan bu kapaklar, yan koruma alüminyumları ile de şık bir görünüme sahip.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.