Ana Sayfa Manşet Otokar’dan Haliloğlu’na 53 Adetlik Büyük Teslimat

Otokar’dan Haliloğlu’na 53 Adetlik Büyük Teslimat

Otokar’tan Haliloğlu’na 53 Adetlik Büyük Teslimat
Otokar, Gaziantep’in önemli lojistik firmalarından biri olan Haliloğlu Lojistik’e satışı İmamkayalıoğulları tarafından gerçekleştirilen 17 adet Iceliner ve 36 adet Tırliner olmak üzere toplamda 53 adet treyler teslim etti.

İstanbul’da yapılan teslimat törenine, Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı, Otokar Treyler Satış Birim Yöneticisi Murat Özsoy, Treyler Bölge Satış Yöneticisi Ali Güler, Haliloğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Sait Ercan, Haliloğlu Grup Genel Müdürü Zafer Azgın, İmamkayalıoğulları Bayi Sahibi Hasan Mazıcıoğlu ve İmamkayalıoğulları Bayi Genel Müdürü Ahmet Daşar katıldı.

Düzenlenen teslimat töreninde konuşma yapan Otokar İç Pazar satış Müdürü Murat Tokatlı,“Türkiye lojistik sektörünün emin adımlarla ve hızla büyüyen, Gaziantep bölgesinin köklü firmalarından Haliloğlu Lojistik’in yeni araç alımında güvenilirlik, sağlamlık ve kalite özelliklerini bir arada sunan Otokar semi-treylerlerini tercih etmesinden büyük mutluluk duyduk. Haliloğlu Grup bünyesinde yer alan Haliloğlu Lojistik Güneydoğu Anadolu bölgesinin en önemli nakliyat ve lojistik firmalarından biri. Haliloğlu’nun yeni araç alımında Otokar’ı tercih ederek bu alanda yaptığı filo yatırımlarında artık yola bizimle devam edecek olması bize gurur veriyor” dedi.

Haliloğlu Grup hakkında bilgi veren Haliloğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Sait Ercan ise “1999 yılında kurulan ve son 4 yıldır Türkiye’nin ilk bin ihracatçı firması arasında yer alan Haliloğlu Grup olarak filomuzda 355 adet çekici ve treyler bulunuyor. 350 adet öz varlık aracımızın, 80 adedi frigorifik treyler, 160 adedi tenteli treyler ve 110 adedi ise kara tankerlerinden oluşuyor. Haliloğlu Grup olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek adına Gaziantep, İzmir, Silopi ve Kuzey Irak’ta ofislerimiz bulunuyor” dedi.

Ercan: “Hedefimiz Türkiye’nin en büyüklerinden olmak”

Ercan, “Otokar’ın uzun yıllara dayanan deneyimi, üstün mühendisliği, satış sonrası hizmet yaygınlığı ve ürünlerinin ikinci el avantajı bu araçları tercih etmemizin en önemli nedenleri.  Otokar ürün kalitesi ile bize hiçbir zaman bir sıkıntı yaratmayacak bir iş ortağı. Yalnızca lojistik değil, aynı zamanda üretici bir firma olduklarını dile getiren Ercan, “Haliloğlu Grup olarak son derece emin adımlarla ilerliyoruz. Kurulduğumuz yıldan bu zamana kadar hep gelişen bir grafik çizdik. Hedefimiz bu gelişmeyi daha da ilerletmek ve Türkiye’nin en önde gelen firmalarından biri olmak” dedi.

17 Aralık süreciyle birlikte ekonomi de yaşanan çalkantılı dönem hakkında konuşan Ercan: “Türkiye ekonomik kriz yok, bir güvensizlik var. Biz güçlü bir milletiz bunu aşabileceğimizi düşünüyorum. Çok ümitsiz değilim bunun geçici bir süreç olduğunu düşünüyorum. Gelişen bir Türkiye için artık bu gibi ani depresyonların olmaması gerektiğine inanıyorum. Dövizin çok hızlı bir şekilde artışı ve düşüşü dönem dönem yaşanır. İnsanların bu konuda bir güvensizliği var. Lojistik firmaları, para kazanıyor kazanmasına ancak; bir yatırım yapamıyor. Bunun nedeni ise; zarar ederim korkusu, insanların dövize karşı güvensizliği var” açıklamasını yaptı.

İmamkayalıoğulları Bayi Sahibi Hasan Mazıcıoğlu ise, “1998’den beri Otokar’ın bayrağını Gaziantep’te gururla taşıyoruz. Otokar bizi satış sonrası başta olmak üzere hiçbir sıkıntı ile karşılaştırmadı. Otokar satıcısı olmaktan gurur duyuyorum. Haliloğlu Grubu’na bu yılın ilk filo satışını yaptık. 2014’ün çok iyi gideceğini düşünüyorum. Haliloğlu firması bizim Gaziantep’te gurur duyduğumuz bir firma. İhracatta Gaziantep’in en önemli firmalarından biri” dedi.

Tokatlı: “2014’te Yüzde 100 Büyüyeceğiz, Bin 500 Treyler Satacağız”

Tokatlı: “2014’te Yüzde 100 Büyüyeceğiz, Bin 500 Treyler Satacağız”

Haliloğlu Lojistik’in Otokar’ı tercih etmelerinde ürünlerimizin kalitesinin ve ikinci el değerlerinin yüksek olmasının etkili olduğunu söyleyen Tokatlı, “Biz fiyata değil, kaliteye odaklanmış bir firmayız. 30 yıldır treyler işinin içindeyiz. Treyler sektörü bizim için çok önemli. Otokar olarak müşteri ihtiyaçlarına uygun üretim yapıyoruz. Her geçen gün ürün ailemizi genişletiyoruz. Güneydoğu Anadolu bölgesi bizim için oldukça önemli bir bölge. Biz de ürün ailemize bu bölgenin şartlarına uygun ve kullanıcılardan gelen taleplere göre şekillenmiş ürünler ekliyoruz. Biz satışın satış sonrası hizmetlerin satış kadar önemli olduğuna inanıyoruz ve satışın satış sonrası hizmetlerle başladığını düşünüyoruz” dedi.

Piyasa beklentisinin 2014 yılı için genellikle düşüş trendinde olduğunu fakat Otokar’ın bunun aksine treyler pazarında ciddi hedefleri bulunduğunu açıklayan Tokatlı, “2014 yılında geçtiğimiz yıla oranla treylerde yüzde 100 büyüme hedefimiz var.  Geçtiğimiz yıl 768 adet treyler satmıştık bu sene bin 500 adetlik satış hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

otokar treyler

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Yeni Mercedes-Benz T-Serisi Hem Bireysel Hem de Ticari Kullanıcıları Hedefliyor

Mercedes-Benz Ürün Çeşitliliğine 2022 Yılı İtibarıyla T-Serisi Ekleniyor. Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Başkanı Marcus Breitschwerdt, “Yeni Mercedes-Benz...
Reklam
Reklam