logo

12 Eylül 2013

Serin Treyler Corner’larla Türkiye’ye Yayılacak

Serin Treyler Corner’larla Türkiye’ye YayılacakTreyler müşterilerine daha yakın olmak amacıyla “Kazandıran Köşeler Serin Corner’lar” anlayışını basına tanıtan Serin Treyler Genel Müdürü Recep Serin, bayilikten çok acentelik anlayışına benzettiği Serin Corner sayısını yılsonuna kadar 15’e çıkarmayı hedeflediklerini aktardı.

14 Haziran 2013 tarihinde Wow Airport Hotel’de düzenlenen basın lansmanı ile tanıtılan proje toplantısına Serin Treyler Genel Müdürü Recep Serin’in yanı sıra Pazarlama Stratejileri Danışmanı Nail Şengün, Pazarlama Koordinatörü Süleyman Sergili, Pazarlama Sorumlusu Murat Günyıldız, Serin Servis İstanbul Servis Müdürü Halil Yiğen ve Serin İstanbul Satış Danışmanı Ferhat Mutlu katıldı.

Türkiye’nin en yaygın treyler satış ağını oluşturmak için harekete geçtiklerini söyleyen Serin Treyler Genel Müdürü Recep Serin, iş ortaklarının üzerindeki maddi yükümlülükleri de en aza indirerek bu çalışmayı başarıya ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Serin Corner Projesi’nde öncelikle çekici satan bayilerle işbirliği yapmak istediklerini aktaran Serin, 2. El ağır ticari araç satışı yapan galerilerin de Serin Corner Projesi için önemli bir iş ortağı olabileceğini söyledi. Marka ayrımı yapmadan çekici bayilerinin plaza ve satış alanlarını hedeflediklerini ileten Serin, 2013 yılı içinde hayata geçecek pazarlama ve tanıtım çalışmalarını başlatacaklarını vurguladı.

Serin yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’nin her ilinde girişimci iş ortakları ile açacağımız ve Serin Corner adını vereceğimiz satış noktalarımız ile treyler sektörüne, sektörde devrim niteliğinde olan satış noktası uygulamalarını kazandırmayı ve hali hazırda pazardaki konumumuzu güçlendirmeyi istiyoruz”

İşbirliği Özel Yükümlülükler Yerine Ödül Sistemi

serin-2Serin tarafından yapılan Serin Corner olan bayi ve galerilere ücretsiz olarak verilecek bu standartlarda, müşterilerin isteğini bilgiye ulaşabileceği her türlü materyalin olacağı bilgisini veren Serin, satış noktası oluşturmada ise bayilik sisteminin kuralcılığı yerine acentelik sisteminin esnekliği ve kolaylığını seçtiklerini söyledi. Serin’in bu konuyla ilgili açıklamaları ise şöyle: “Serin Corner olmak isteyen iş ortaklarımızdan teminat mektubu, teminat çeki/senedi, ipotek vb. hiçbir teminat yükümlülüğü talep etmeyeceğiz. İş modelimizde otomotiv sektörünün kuralcı bayilik kültürünü değil, otomotiv sektöründe yer alan kişi şirketlerin yabancı olmadığı ‘Sigorta Acenteliği’ sistemini temel aldık. Bir başka ifade ile çekici satıcıları, satmış oldukları çekicilerin trafik sigortasını ve / veya kaskosunu yaparken yaşadıklarını kolaylığı, satmış oldukları çekici için treyler satarken de yaşayacaklar ve müşterilerine yaşatacaklar”

Serin Corner projesinde; iş ortaklarından yıllık satış garantisi, stok bulundurma zorunluluğu, teşhir ürünü satın alma şartı, kota taahhüdü vb. yükümlülükler istemediklerine ile getiren Serin, “ Yıllık satış garantisi istememize rağmen, Serin Corner’ların yıllık satışlarını arttırmaları halinde ürünlerimiz için belirlediğimiz kazanç prim oranlarına ek olarak belirlenen performans primlerini ayrıca veriyoruz. Bir başka ifade ile Serin Corner’ların olabildiğince çok sayıda ürün satmasını kurallarla değil ödül ve teşviklerle sağlamayı planlıyoruz” dedi.

Tüm Türkiye’de Tek Fiyat Standartı

Recep Serin, fiyat politikasında da önemli değişikliklere gideceklerini belirterek şunları söyledi. “Serin Treyler ürünlerinin tüm Türkiye’deki perakende satışlarında tek fiyat listesi uygulayacağız ve satışa sunduğumuz ürünlerin perakende satış fiyatları konusunda kamuoyunu sürekli bilgilendireceğiz. Açıklayacağımız perakende satış fiyatları sadece Serin Corner’lar için değil Serin Treyler’e ait satış noktalarından da yapılacak satışlarda uygulayacağımız fiyatlar olacak. Bir başka ifade ile Serin Treyler, Serin Corner olan iş ortakları ile rekabet eden fiyatlarla satış yapmadığı gibi Serin Corner’lar arasında haksız rekabet sebep olacak; bölgelere, illere veya kişilere göre farklı fiyat listeleri yayınlamayacak.

Serin Corner projesi ile sektörde oldukça yüksek oranlarda kabul edilebilecek, satış ve performans prim oranlarından oluşan bir kazanç paylaşım sistemini de hayata geçirdiklerini belirten Serin, “Üstelik bu primler sadece Serin Corner’ların kendilerinin yaptığı satışları için değil, Serin Treyler tarafından onların adına yapılan satışlarda da ödenecek” dedi.

Serin sözlerine şöyle devam etti: “Sektörümüzde devrim niteliğinde olacağına inandığımız bir uygulamamızda serin satış asistanı prim uygulaması olacak. Serin Corner’larda satışa sunulacak ürünlerimizin müşterilere kazandırılmasında emeği geçecek olan satış temsilcilerini de takımın bir parçası olarak kabul ediyoruz ve onların çabalarının karşılıksız kalmaması gerektiğine inanıyoruz.”

Özel Yazılım ile İşlemler Online

Proje’nin bilgi işlem konusunda da yenilikçi uygulamaları sektöre kazandıracağına işaret eden Serin, satış, sipariş, teklif hazırlama ve özel ürün tasarlama gibi birçok işlemin online olarak yapılmasına imkan veren ve Serin Treyler tarafından tasarlanan bir yazılımı Serin Corner’larda kullanmaya başlayacaklarını ifade etti.

Hedef 2014 Yılı Sonunda 50 Serin Corner

Uzun zamandan beri Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen Serin Treyler ürünlerinin satışı için bayilik taleplerinin bu proje ile karşılanacağı ifade eden Serin, projeyle ilgili hedeflerini ise 2014 yılı sonunda ise en az 50 Serin Corner satış noktasında ile müşterimize hizmet vermek en önemli proje hedefimiz..” diyerek açıkladı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.