Ana Sayfa Manşet Treyler İnovasyon 2015 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Treyler İnovasyon 2015 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Treyler-İnovasyon-2015

Treyler endüstrisinin en önemli ödülleri olan Treyler İnovasyon Ödülleri 2015 sahiplerini buldu.

Hannover’da düzenlenen IAA Ticari Araçlar Fuarı bünyesinde düzenlenen bir törende sahiplerini bulan ödülleri 2002 yılından beri verilmeye devam ediyor.

Treyler ve üstyapı endüstrisinde inovasyon çalışmalarını desteklemek amacıyla verilmeye başlanan ve Alman Otomotiv Derneği VDA tarafından desteklenen Treyler İnovasyon Ödülleri, parçalardan, malzemeye sistemlerden detay çözümlere kadar adaylara açık. Ancak bütün inovasyonların yarı römork ve üstyapılarla ilgili olması gerekiyor. Motorlu araçlara yönelik inovasyonların kabul edilmediği ödüllerin iki yıldan daha eski olmaması da bir başka şart.

Sahibini bulan ödüller arasında yer alan “Komponent” segmentinde Sörensen, ürettiği “tail lift”in sağladığı yükleme ve boşaltma pratikliğinden dolayı ödüle layık görüldü.

Belçikalı lowbed üreticisi Faymonville ise “Konsept” alanında Combimax tasarımıyla ödül aldı. Standart bileşenlerle değişik kombinasyonlar oluşturma mantığıyla tasarlanan Combimax farklı kombinasyon çözümleri sunuyor.

Güvenlik alanında ise ödülü alan marka damper modelleri için geliştirilen güvenlik paketiyle Schmitz Cargobull oldu.

Bir başka Alman treyler üreticisi Langendorf ise ürettiği izolasyonlu damper treyler modeliyle “Body” dalında ödüle layık görülürken “Şasi” dalında ödülü alan firma ise Goldhofer oldu.

Geliştirdiği iTAP sistemiyle treyler fonksiyonlarının uzaktan kumanda edilmesini sağlayan Knorr Bremse ile işbirliği yaptığı Avrupalı treyler kiralama şirketi TIP Trailer “Akıllı Treyler” dalında ödülün sahibi oldu.

Güneş Enerjisiyle Çalışan Soğutucu Ünite

Hollandalı Twan Heetkamp Trailers ise Çevre dalında ödül alan firma oldu. Ödüller arasında en dikkat çekici tasarım olan “The New Cool” adı verilen teknoloji, dizel ünite olmadan soğutma işlevi görüyor. Tamamen frenden dönüştürülen enerji ve güneş enerjisiyle çalışan sistem, dizel üniteyle çalışan bir treylerin günde 20-30 litre dizel harcadığı düşünüldüğü zaman milyonlarca litre dizel tasarruf edilmesi anlamına geliyor.

Henüz gerçek taşımacıların değerlendirmelerinin olmadığı bu sistem yine de sektörü heyecanlandırarak ödüle sahip oldu.

Treyler-İnovasyon-2015-2
Treyler-İnovasyon-2015-3
Treyler-İnovasyon-2015-4

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks’tan Netlog Lojistik’e 150 Adetlik Dev Çekici Teslimatı

Filo yenileme ve genişletme kapsamında yılın en büyük yatırımına imza atan Netlog Lojistik, yaptığı testlerin ardından Renault Trucks ile...
Reklam