Ana Sayfa Manşet Türk Dingil Üreticilerinden Almanya’da Knorr Bremse Üretim Tesislerine Ziyaret

Türk Dingil Üreticilerinden Almanya’da Knorr Bremse Üretim Tesislerine Ziyaret

Reklam

Türk Dingil Üreticilerinden Almanya’da Knorr Bremse Üretim Tesislerine Ziyaret

Özellikle treyler endüstrisine yönelik olrarak üretim yapan Türk aks üreticileri, Knorr Bremse’nin misafiri olarak Almanya’da Aldersbach fabrikasında elektronik hava kontrol sistemleri, treyler EBS, kamyon EBS ve disk frenlerin üretim hatlarını ziyaret ederek marka ile ilgili detaylı bilgi aldılar.

Knorr Bremse, Münih’deki merkezinde Türkiye’deki dingil üreticilerini ağırladı. Knorr Bremse’nin Münih’deki yönetim ve müzenin yanı sıra markanın en önemli üretim yeri olan Aldersbach’daki fabrikasını gezme fırsatı yakalayan Türk ziyaretçiler,  burada firma ve üretimle ilgili bilgi edinme fırsatı yakaladı.

17-19 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen ziyarete Sertel Makina’dan Mustafa Sert, Özkoç Dingil’den Mehmet İngör, Osman Koç Firması’ndan Halil Büyükçelik ve İsmail Koç, Mustafa Ceylan Firması’ndan Yunus Ceylan, Nurmek Firması’ ndan Ahmet Toprakkale ve İbrahim Küçükşen, Knorr Bremse Treyler Sistemleri bayilerinden Nevpa’dan Emrah Ulukuz ve Hasan Şen, MTD Otomotiv’den Dündar Doğan ve Gökhan Bülbül katıldı.

Knorr Bremse Treyler Sistemleri Türkiye ve Ortadoğu Satış Müdürü Savaş Ada, ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye’ de treyler sektörü son yıllarda önemli bir ivme kazandı.  Knorr Bremse de bu büyümeye paralel olarak Türkiye’deki çalışmalarını ve hizmetlerini her geçen gün daha ileriye götürüyor. Türkiye’deki en önemli müşteri gruplarımızdan olan treyler dingil üreticilerini Münih’te ağırlamaktan dolayı son derece memnunuz. Bu ziyarette Türkiye’deki dingil üreticilerine özellikle Disk Fren Hattımızı ve üretimimizi yakından gösterme fırsatı yakaladık. Onlar için de verimli geçen bir ziyaret olduğuna inanıyorum.”

Disk Frenlerden Sorumlu Üretim Mühendisi Thomas Baer, Aldersbach’ta ziyaretçilere markanın güncel bilgilerini paylaştı. Knorr Bremse’nin raylı ve ticari araçlar olmak üzere iki ana grupta hizmet verdiğini anlatan Baer, toplamda 20 bin çalışanla birlikte 2014 yılında 5 milyar Euro’nun üzerinde bir ciroya ulaşacaklarını söyledi. Aldersbach fabrikasında elektronik hava kontrol sistemleri, treyler EBS, Kamyon EBS ve disk frenlerin üretildiğini kaydeden Thomas Baer, “Disk fren Üretim Hattında 50 CNC ve 7 disk fren montaj hattı bulunmaktadır. 16 mekatronik ürünlerle ilgili montaj hattı bulunmaktadır. 30’nun üzerinde Ar-Ge çalışanı mevcuttur. Test merkezinde 2 dinamometre ve  2 tane titreşim test cihazı bulunmaktadır.” dedi.

Knorr Bremse Treyler Disk Fren Sorumlusu Johonnes Wendl, 2015 yılında piyasaya çıkacak olan ST7 430 kaliperi hakkında bilgiler verdi. Önceki versiyonu SK7’ye göre ürün başına 4 kg daha hafif olduğunu belirten Wendl, üç dingilli bir treyler araç başına 24 kg daha hafiflik sağlandığını belirtti. ST7’ nin 9 tona optimize edilen ve pazardaki en hafif 22,5’ inçlik çift pistonlu disk fren olduğunu kaydeden Wendl, fren torkunun 20 Nm olduğunu belirtti.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes Hafif Ticari Araçlar’da 3 Yıl ve Sınırsız Kilometre Garantisi

Mercedes-Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. Hafif Ticari Araçlar, Temmuz 2020 itibarıyla satışı gerçekleşen hafif ticari araçlarda...
Reklam
Reklam