logo

11 Kasım 2013

Türkiye’nin İlk Volvo Trucks ve Renault Trucks Entegre Servis Merkezi Açıldı

Türkiye’nin İlk Volvo Trucks ve Renault Trucks Entegre Servis Merkezi AçıldıVolvo Group Trucks bünyesinde bulunan Renault Trucks ve Volvo Trucks marka araçlara aynı anda hizmet verecek olan ilk servis merkezi, Volvo Group Trucks, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri Başkanı Peter Karlsten başta olmak üzere birçok üst düzey yöneticinin katılımıyla Hadımköy’de hizmete açıldı.

Müşterilerine daha kapsamlı hizmet verebilmek ve daha da yakın olabilmek için hizmet ağlarını birleştiren Volvo Group Trucks, Türkiye’de 9,5 milyon Euro’yu aşan bir yatırım yaparak Hadımköy Servis Merkezi’ni kurdu. 14 bin 400 metrekarelik açık ve 610 metrekare ofis, bin 900 metrekare servis alanı ile 450 metrekare depo olmak üzere toplam 2 bin 960 metrekarelik kapalı alana sahip servis merkezi, şu an günde 40 araçlık kapasitesini arttırarak, önümüzdeki dönemde günde 50-55 araca aynı anda hizmet vermesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Karlsten: “Hadımköy Servis Merkezi, Türkiye’ye verilen değerin en büyük göstergesidir.”

Dünya genelinde Volvo Trucks ve Renault Trucks dışında Mack Trucks, Eicher, UD Trucks markalarını çatısı altında bulunduran Volvo Group Trucks Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri Başkanı Peter Karlsten; “Ağır ticari araç pazarında dünya lideri bir kuruluş olan Volvo Group olarak Türkiye ekonomisinin istikrarını ve kayda değer büyümesini görüyor ve önemsiyoruz. Hadımköy Servis Merkezi, grubumuzun varlığını ve gücünü temsil eden bir örnek olarak hazırlandı. Hem Renault Trucks hem de Volvo Trucks markalarımızın Türkiye’deki gücünü pekiştirmekte kararlıyız. Yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarla her iki markamızın müşterilerine daha kapsamlı çözümler ve lider servis ağı hizmeti sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Büyükakıncı: “Yeni servislerimizle müşterilerimize daha yakın olacağız.”

Birincil önceliklerinin müşterilerin işletme maliyetlerini en aza indirerek kârlılıklarına katkıda bulunmak olduğunu belirten Volvo Group Trucks, Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Mete Büyükakıncı, “2013 yılının başında açıkladığımız hedeflerimizle doğru orantılı olarak yapılanmamızı tamamladık. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Hadımköy Servis Merkezi ile hem Renault Trucks hem de Volvo Trucks müşterilerimize daha yakın ve daha güçlü bir hizmet sunuyor olacağız. Türkiye’de uzun, sağlıklı ve ayaklarımızın yere sağlam basacağı bir gelecek hazırlamaya devam ediyoruz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.