Ana SayfaGüncel HaberlerCarrier Transicold’un Türkiye Distribütörü Asco Soğutma

Carrier Transicold’un Türkiye Distribütörü Asco Soğutma

Carrier Transicold’un Türkiye Distribütörü Asco Soğutma
2015 yılının Haziran ayında kurulan Asco Soğutma, soğutucu ünite markası Carrier Transicold’un Türkiye’deki distribütörlük faaliyetlerini yürütüyor.

Antalyalı Günlas Grup bünyesinde bulunan ancak merkezi İstanbul’da yer alan firmaları ile Carrier Transicold marka treyler soğutucu ünitelerinden dizel kamyon ünitelerine ve panelvan araçlara kadar geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet verdiklerini söyleyen Asco Soğutma Satış Yöneticisi Ercan Güven, şu an 16 olan yetkili servis sayısının da 2016 sonu itibariyle 20’ye çıkaracaklarını açıkladı.

Güven, Carrier’in Türkiye’de çok iyi bir bilinen bir marka olmasına rağmen daha önce temsil ve müşterilerine yakın olamamakla ilgili sıkıntılarının bulunduğunu ancak bunun önce Temsa daha sonra ise Asco Soğutma ile bunun giderildiğini söyledi.

“Şu anda hem bayilerin hem servislerin ürünün satış ve satış sonrası hizmetlerde, dünyanın en büyük soğutucu ünite markasına yakışır bir şekilde işimize odaklandık ve gelecekte pazarda daha da etkin olacağız” diyen Güven, şunları söyledi: “Carrier’in bütün yeniliklerini Türkiye’ye eş zamanlı olarak yansıtıyoruz. Ürün verdiğimiz bütün müşteriler hem üründen hem de hizmetten memnun oldular. Biz Temsa ekibi olarak yetkili satıcı ve servislerimizle birlikte Asco’ya geçtik ve bu süreçte müşterilerimize olumsuz bir şey yaşatmadık. Bu dönem tek sorun, gerek ağır ticari araç gerekse treyler satışlarında yaşanan büyük durgunluk… Elbette Türkiye’nin ikinci el gerçeği var. Bu durum piyasa şartlarıyla birlikte yeni yatırımları engelliyor. Aslında 2016 bizim frigorifik treylerde atılım beklediğimiz bir yıldı ancak Rusya krizinin etkileri bu beklentilerin hayata geçmesini engelledi.”

Carrier olarak Vector serisinde son 2 yıl içinde yapılan yeniliklerle hem taze hem donuk taşımada çok iyi sonuçlar aldıklarını kaydeden Güven, şehir içi dağıtımında kullanılan Pulsor isimli yeni bir üniteyel ilgili olarak ise şu bildileri verdi: “Türkiye’de çok fazla bilinmeyen, ancak Avrupa pazarında büyük başarı sağlayan bu ürünün Türkiye’de pazarlama ve satış faaliyetlerine başlıyoruz. Araç motorundan tahrik alan rakiplerine göre önemli bir farklılığı olan bu ünitede hiçbir şekilde güç kaybı olmuyor. Bir jeneratör, invertör ve kompresör entegresiyle cihazın gücü araç motorundan bağımsız bir şekilde güç kaybı olmadan soğutmaya devam edebiliyor.”

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks, Jumbo ve SVZ Elektrikli ‘Oxygen’ Prototipini Test Ediyor

Renault Trucks, test kamyonu Oxygen ile Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. İlk testlerin ardından, şehir içi lojistiğine yönelik yeni bir versiyon Ekim 2024'te Amsterdam'da test...