Ana SayfaGüncel HaberlerNevpa Branda Fabrikası Törenle Hizmete Girdi

Nevpa Branda Fabrikası Törenle Hizmete Girdi

Son dönemde yatırımlarına hız veren Nevpa, Tuzla Birlik OSB’de treyler ve üstyapı üreticilerinin katıldığı büyük bir törenle branda fabrikasını ve yeni merkez binasının açılışını gerçekleştirdi.

Üstyapı ve treyler sektörüne üretimin yaptığı ürün ve temsil ettiği markalarla tedarik eden Nevpa, branda üretim fabrikasını ve yeni şirket merkezini 18 Ekim’de düzenlediği bir törenle hizmete açtı. Üstyapı ve treyler endüstrilerinden pek çok ismin katıldığı törene, Nevpa Kurucusu Tevfik Sayar, Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sayar, Genel Müdür Mehmet Ortaç ev sahipliği yaptılar. Törende başta UND Başkanı Çetin Nuhoğlu olmak üzere Yalçın Şentürk, Seyit Arslan, Durmuş Özgül gibi treyler üreticileri katılırken İsveçli BCG Grup ve SESAM CEO’su Per Ericson da törende yer alırken.

Törenin açılış konuşmasını yapan Mehmet Ortaç,  yeni hizmet binası ve branda üretim merkezi ile çalışma tempolarının artarak devam edeceğini belirterek, “Türkiye’de sürekli gelişen treyler ve üstyapı pazarının önemli bir tedarikçisi olan Nevpa’nın yatırımının devamı olan branda üretiminin yıllık 10 bin araç kapasiteli Ticari Araç Brandası Üretimi, buna ilaveten hızlı perde sistemi üretimi. Ayrıca temsilcisi olduğumuz Sesam marka kayar çatı sistemlerinin montaj ve satışı yapılacaktır.” dedi.

Ticari araç sektöründe 37 yıllık imalat geçmişleri olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Nevpa Yönetim Kurulu Başkanı Recep Mesut Sayar ise “Babamız Tevfik Sayar’ın kurduğu küçük bir imalathaneyi yıllarca kendisinden aldığımız düsturla, dürüstlükle ve özveriyle bugünlere taşımış bulunuyoruz. Yıllardır yaptığımız üretimle son 10 yıldır kendimizi yurtiçi ve uluslararası pazarda geliştirdik ve yeni ürünler çıkarttık ve bununla gurur duyuyoruz. Bu işleri yaparken yurtiçinde ve uluslararasında önde gelen firmaların yöneticilerine, bize verdikleri desteklerden ve değerden dolayı teşekkür ediyorum. Bugünden sonra da daha çok yatırım yapmaya ve müşterilerimize daha çok hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Nuhoğlu: “Yerli markaların büyümesini destekliyoruz”

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu da, tesisin kazandırılmasında emeği geçen mühendisinden bekçisine kadar herkese şapka çıkardığını belirterek şunları söyledi: “Sektöre sunulacak olan her türlü yerlileştirme faaliyetlerini sonuna kadar destekliyoruz. Bu atmosferde hem stratejik olarak Doğu-Batı, Kuzey-Güney arasında olması lojistik hub ve lojistik koridorlarının üstünde olması doğal olarak bu sektöre daha çok güç veriyor. Bu anlamda yerli bir markanın büyümesini sonuna kadar destekliyoruz. Her şeyden önce bir Türk markasının 37 yıl ayakta durması ve babadan oğula geçmesi, hatta 3. neslin hazırlanması beni şahsen mutlu ediyor.”

TREDER adına konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Şentürk ise, Türk treyler sektörünün gelişiminde Nevpa gibi firmaların çok önemli bir basamak oluşturduğunu ifade ederek, Nevpa gibi markaların geliştikçe Türk treyler endüstrisinin gelişeceğini vurguladı.

Nevpa Onursal Başkanı Tevfik Sayar ise şunları söyledi: “Aslında ben bir makineciyim. 1975 yılında işe makine üretimiyle başladım. Daha sonra karoser sanayi ile devam ettim, ardından treyler sanayine hizmet vererek üretim sürecim devam etti. Şimdiyse geldiğimiz noktadan daha ileriye gitmek istiyoruz. Yeni tesisimizin sanayi sektörüne ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Daha önce kendilerin rakibi olan Nevpa ile çalışmaktan son derece memnun olduklarını dile getiren BCG Grup ve SESAM CEO’su Per Ericson, işbirliklerinin sadece Türkiye içinde sınırlı kalmayacağını ve bölge ülkelerine olan ürün tedarikini yapacaklarını vurguladı.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...