Ana Sayfa Treyler Symex Tenteli Treyler Üretimine Başladı

Symex Tenteli Treyler Üretimine Başladı

Symex Tenteli Treyler Üretimine Başladı

2010 yılından beri Türkiye’de ağırlıklı olarak hazır beton mikseri üretimi yapan Symex International, ürün gamını çeşitlendiriyor.

Aksaray’daki fabrikasında faaliyetlerine devam eden Symex, son dönemde 40” konteyner taşıyıcı yarı römork, 20”  konteyner taşıyıcı yarı römork, tenteli ve açık yarı römork modellerini de üretmeye başladı.

Özellikle ilk çeyrekte Orta Doğu ve Türki cumhuriyetlerine tenteli treyler teslimatlarına yoğunlaşan Symex, 2014 Ankomak fuarında ise 16 metreküplük treyler mikserini de sergiledi.

Symex-Göker-KocaogluFuarda görüştüğümüz Symex International Satış Koordinatörü Göker Kocaoğlu, şunları söyledi: “Türkiye’nin en modern ve çevre dostu üretim tesislerinden biri olan Aksaray fabrikamızda, tüm malzeme kesimleri ileri teknoloji ürünü olan plazmalarla yapılan ve yine tüm kaynak işleri robotlar tarafından el değmeden gerçekleştirilen monoblok 16 metreküplük treyler mikserimizi sıfır hata ile müşterilerimize ulaştıracağız. Bildiğiniz gibi sektördeki en büyük sıkıntı hızla artan ağırlık denetimleri ve bunun sonucunda ortaya çıkan işletme maliyetlerinin artması. Yeni ürünümüzü tasarlarken en öncelikli hedefimiz kaliteden taviz vermeden, müşterilerimizin işletme maliyetlerini düşürmek oldu. Tamamen kendi mühendislerimiz tarafından özel tasarlanan ve onayı alınan monoblok gövde yapısı; hem daha fazla hazır beton taşınmasına, hem de aracın dengesini koruyarak daha fazla yol ve can güvenliği sağlamış oluyor. Hazır betonun gideceği yere ulaşması, boşaltılması ve tekrar yüklenmek üzere geri dönmesi, bir işletme açısından ciddi bir vakit kaybına dolayısıyla işletme maliyetlerinin artmasına neden olur. Oysa treyler mikser kullanılan bir işletmede; çekici hazır betonun kullanılacağı alana treyler mikseri bırakır ve doluyu almak üzere tesise döner. Doluyu getirince boşu alır ve bu sayede gün içerisinde daha fazla tur atarak işletme maliyetlerini düşürür. İkinci maliyet düşürücü avantajı ise sadece bir çekici satın alınarak birden fazla treyler mikser kullanılmasına olanak tanımasıdır.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR