Ana Sayfa Güncel Haberler Tarımın Devi Çekok Gıda Filosuna 45 Adet Renault Trucks Çekici

Tarımın Devi Çekok Gıda Filosuna 45 Adet Renault Trucks Çekici

Tarımın Devi Çekok Gıda Filosuna 45 Adet Renault Trucks Çekici

Türkiye’nin lider meyve-sebze tedarikçisi Çekok Gıda, 6 aylık karşılaştırmalı verimlilik performansının ardından filosuna 45 adet Renault Trucks T 460 çekici kattı.

Türkiye’deki 6 büyük tesisinin yanı sıra Avrupa ülkelerinde de yatırımı bulunan Çekok Gıda, üretim, paketleme ve dağıtım alanında Türkiye’nin lider meyve – sebze tedarikçisi olarak hizmet vermeye devam ediyor. 2009 yılından beri ISO 500 listesinde kendine yer bulan firma geliştirdiği filosunu Renault Trucks çekiciler ile güçlendirdi.

45 adet Renault Trucks T 460 4×2 ADR’li  Euro 6 çekicilerin Çekok Gıda Tuzla tesislerinde gerçekleştirilen teslimat törenine Çekok Gıda Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Çekok, İş Geliştirme Müdürü Melih Akdemir, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Filo Satış Müdürü Coşkun Saraç ve Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Koçaslanlar Otomotiv Orhanlı Şube Müdürü Erdoğan Seymen katıldılar.

Yılda 600 bin ton meyve-sebze taşımacılığı yapan Çekok Gıda ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Çekok; “1953 yılından bu yana sebze-meyve üretimi ve dağıtımı alanında hizmet veriyoruz. 1984’te ürettiğimiz ürünleri işleyebileceğimiz ilk paketleme fabrikamızın temellerini attık. 1990’lı yıllara geldiğimizde, Avrupa ve Rusya’da kendi dağıtım depolarımızı kurduk. Rekabetçi ortamda yatırımlarımızı kesintisiz sürdürerek üretimimizin yanı sıra paketleme ve dağıtım alanımızı geliştirdik. Dağıtım kanalımızı geliştirirken filomuzu da her adımda güçlendirdik ve yeniledik. Renault Trucks ile çalışmalarımız çok eskilere dayanır ve yeni araçlarımızda da yine Renault Trucks çekicileri tercih ettik” diye belirtti.

Filolarında bulunan 2007-2008 model Renault Trucks Premium model çekicileri arasında 1 milyon 200 bin kilometreye ulaşan araç bulunduğunu kaydeden İlhan Çekok; “Çekok Gıda olarak ortalama 450 araç kullanarak dağıtım sağlıyoruz. Bu kapasitedeki dağıtımımızda araçlarımızın üçte biri öz malımızken, üçte ikisi taşeron firmalardan aldığımız destekle sağlanıyor. Kısa vadede hedefimiz kendi öz mal filomuzun oranını üçte ikiye çıkartmak. Bu yönde Renault Trucks çok güvendiğimiz bir iş ortağı. Araçların teknoloji, performans ve güvenlik opsiyonları güçlü olduğu kadar satış sonrası ve servis hizmetleri de yaygın ve güvenilir.” dedi.

Çekok Gıda’nın Türkiye’de kendi arazilerinde üretilen 45 çeşit ürünü “İyi Tarım Uygulamaları”  kapsamında teknolojik ve bilimsel olarak ürettiğine dikkat çeken İlhan Çekok, atmosfer kontrollü depolar ve tamamı frigorifik araçlarla dağıtım hizmeti verdiklerini kaydetti. 13 bin 500 dönümlük kendi arazilerinde üretimin dışında sözleşmeli bin 650 çiftçiye sertifikalı üretim yaptırdıklarını açıklayan Çekok, bu ürünleri başta zincir mağazalar olmak üzere iç ve dış pazarlara taşıdıklarını da sözlerine ekledi.

İlhan Çekok, toplam giderlerinin yüzde 70’ini sırasıyla yakıt, personel ve servis bakım-onarım maliyetlerinin oluşturduğunu ve bu doğrultuda yakıt tasarrufu konusunda detaylı karşılaştırmalar yaptıklarını belirtti. Filolarında bulunan aynı özellikteki çekiciler ile Renault Trucks araçları yakıt tasarrufu özelinde de karşılaştırma şansını yakaladıklarının altını çizen İlhan Çekok; “2017 Haziran ayından Aralık ayına kadar yaptığımız testlerde test Renault Trucks çekicilerimiz ile sağladığımız ortalama yüzde 2 puan yakıt farkı, aldığımız kararda etkili oldu. Araçlarımız yıllık 125 bin-160 bin kilometre arasında yol yapıyorlar” şeklinde konuştu.

İlhan Çekok, taşımacılıkta düşen karlılıkların lojistik şirketlerini hesaplarını daha hassas yapması konusunda zorladığını da vurguladı.

Delepine: “Çekok’un Araçları Değerlendirme Süreci Etkileyici”

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, törende yaptığı konuşmada, “2018 yılına Çekok Gıda gibi alanında lider, aslında Renault Trucks’ı da çok iyi tanıyan bir firma ile iş birliği yaparak başlamak bizim için son derece heyecan verici oldu. Renault Trucks olarak 2018’de Türkiye’deki 20. yılımızı kutluyoruz ve bizim için çok özel bir yıl. 2018, satış ağımızı güçlendirmeye devam edeceğimiz, satış sonrası servis teşkilatımızı daha da güçlendireceğimiz bir yıl olacak” şeklinde konuştu.

Çekok’un karar verme sürecinde yaptığı detaylı değerlendirmeyi görmekten etkilendiklerini açıklayan Delepine, verilere dayalı ve duygusallığın çok olmadığı bir sürecin ardından alınan araçların Çekok Gıda’ya katma değer sağlayacağını ifade etti.

Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ise teslimat töreninde yaptığı açıklamada Çekok Gıda’ya iş birlikleri için teşekkür ederek; “Çekok Gıda ile uzun zamandır devam eden iş birliğimiz çerçevesinde Renault Trucks çekicilerinin performansı ve verimliliği ile bayi hizmetlerinden memnuniyetlerini takip ediyoruz. Yeni alımlarında da yapılan servis sözleşmesi çerçevesinde tüm servis hizmetlerini planlıyor olacağız. Renault T serisi zaten ikinci elde değer kaybı ideal bir çekici olarak ön plana çıkıyor.” dedi.

Çekok Gıda’nın Çekicicileri Excellence Servis Kontratı ile Güvence Altında

Çekok Gıda, yeni araçlarını Renault Trucks, Excellence servis kontratı ile teslim aldı. 3 yıl ve 500.000 km’ye kadar geçerli olacak servis sözleşmesi kapsamında Çekok Gıda’nın çekicileri için Renault Trucks satış sonrası ekibi tarafından bakım ve onarımı içeren servis planı hazırlanıyor. Planlı bakım ve onarımlar ile operasyonlarda aksama olmamasını sağlanıyor. Arıza riskini en aza indirmek için koruyucu bakımlar yapılıyor. Üzerinde dikkatlice çalışılmış araca özel bakım programları sayesinde Renault Trucks teknisyenlerinin deneyimi ile yüzde 100 kontrol altında olan bir servis hizmeti sağlanıyor. Böylece Çekok Gıda için maliyet ve zaman tasarrufu sunuluyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam