Ana Sayfa Manşet TREDER Yönetimi Mersin’de Toplandı

TREDER Yönetimi Mersin’de Toplandı

Treyler sektörünün tek temsilcisi TREDER, Mersin’de MTD Otomotiv ve FY Endüstriyel Ürünler’i ziyaret etti. TREDER Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaretlerin sonunda Mersin’de ekim ayının yönetim kurulu toplantısını da gerçekleştirdi.

TREDER Yönetim Kurulu 30 Ekim tarihinde Mersin’de treyler sektörünün önemli tedarikçilerini de kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. TREDER Başkanı Kaan Saltık, yaptığı değerlendirmede Akdeniz Bölgesi’nin Türkiye’nin önemli sanayi ve ihracat bölgelerinden biri olduğunu hatırlatarak “Yeni yatırımlar Akdeniz Bölgesi’ni daha cazip getiriyor. Bu bölgedeki treyler yatırımları bizleri çok daha mutlu ediyor” dedi.

Ziyaretlerin ilki MTD Otomotiv’e yapıldı, burada Şirket Müdürleri Gökhan Bülbül ve Dündar Doğan, TREDER üyelerine firma ürünler hakkında bilgi verdi. Dündar Doğan, MTD Otomotiv’in 2010 yılında kurulduğunu ve ilk olarak Knorr-Bremse bayiliği ardından da Riga markasının bayiliğini aldıklarını söyledi. Bu yılı 80 milyon TL ciro ile kapatacaklarını ifade eden Doğan, üretimin yüzde 80’ini ihraç ettiklerini vurguladı.

İhracat pazarları arasında İngiltere, İrlanda, Rusya, İsrail, Almanya, İran olduğu bilgisini veren Gökhan Bülbül, söz konusu ülkelere hava tüpü ve dolap tedarik ettiklerini söyledi. Türkiye’de kendi alanlarında birinci sırada olduklarını belirten Bülbül, hedef pazarının Avrupa olduğunu yineledi.  “Tüm kazancımızı işimize yatırdık. Bundan sonrada böyle devam edeceğiz” diyen Bülbül,  Avrupa pazarında rekabet edebilmek için yatırımlarına devam edeceklerini söyledi. Fabrikada 4 bin 500 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 7 bin metrekare alan üzerinde üretim yaptıklarını belirten Bülbül, fabrikanın gelecekte kendilerine yetmeyeceğini, bunun için Sakarya’da da bir tesis açmayı planladıklarını söyledi.

FY Endüstriyel Ürünler 180 ürünüyle tedarik sağlıyor

İkinci ziyaret FY Endüstriyel Ürünler’e gerçekleştirildi. FY Endüstriyel Ürünler San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Türk, fabrikada yapılan ürünler ve üretim prosesi hakkında bilgiler verdi. 2018 yılında üretimin yüzde 40’ı yüzde 60’ının da yurtiçi pazarına ayrılacak şekilde kendilerine hedef belirlediklerini kaydeden Türk, 26 yıldır treyler üstyapı hizmeti verdiklerini, 21 yıldır kesintisiz olarak Koluman firmasına alüminyum kapı, kapak, vb. hizmetleri sunduklarını söyledi.

Ortadoğu ve Avrupa’ya ciddi ihracatlar yaptıklarına değinen Yüksel Türk, firmalarının gelişimi ile ilgili şunları söyledi: “Firmamız 1991 yılında CM Cam Metal A.Ş. ve CMT Treyler Üstyapı Makine San. Tic. Ltd. Şti. ile Treyler üstyapı sektörüne hizmet vermek adına temelleri atıldı. Farklı sektörlere de yatırım yapan firmamız tüm üretimini tek çatı altında toplayarak 2016 yılı itibari ile FY Endüstriyel Ürünler San. Ve Tic. A.Ş. olarak hizmetlerine devam ediyor. Treyler alüminyum yan kapak, arka kapı, ön göğüs, tahtalık, bisikletlik vb. ürünlerin imalatı, işlenmesi, elektrostatik boya ve montajının yaparak uygulamaya hazır hale getirilmesini sağlıyoruz. Yeni yatırımlarımız olan lazer kesim, abkant, CNC ve diğer makine yatırımları ile treyler üstyapılarının çelik parçalarının da üretimine geçilmiştir. Bu üretim hattında 6mt x 2mt 4kw gücünde fiber lazer makinası ile kesimler ve abkant preste büküm işlemleri yapılıyor. Daha sonrasında kaynaklı imalatları tamamlanarak çelik boya merkezinde elektrostatik boya yapılarak üreticilere teslim ediliyor.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR