Reklamspot_img
Ana SayfaGüncel Haberler2018 İsveç Çelik Ödülleri Finalistleri Belli Oldu

2018 İsveç Çelik Ödülleri Finalistleri Belli Oldu

SSAB tarafında organize edilen Swedish Steel Prize 2018’in dört finalisti, yüksek dayanımlı çelik ile gerçekleştirdikleri yenilikçi tasarım konseptleriyle yarışacak. Kazanan 24 Mayıs’ta Stockholm’da düzenlenecek törenle duyurulacak

Dünyanın önde gelen çelik üreticisi SSAB tarafından geleneksel olarak düzenlenen Swedish Steel Prize, yüksek dayanımlı çelik ile hayata geçirilen en yenilikçi konseptleri ödüllendiremeye devam ediyor. Her yıl finale kalan 4 adayın yarıştığı ödül gecesinin 2018 ayağı, 24 Mayıs 2018 tarihinde İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleştirilecek.

Ödül gecesi hakkında konuşan İsveç Çelik Ödülü Jüri Başkanı ve SSAB’nin stratejik Ar-Ge Başkanı Eva Petursson; “İnovasyon alanında jürinin hayranlıkla karşıladığı çok farklı bakış açıları sunan dört finalist belirledik. Bunlar modern malzemeler kullanarak geleneksel tasarıma meydan okuyan uygulamalardan, tümüyle yepyeni özelliklere kadar değişiyor” dedi.

2018’in dört finalisti:

CTE Spa (İtalya): Olağanüstü düzeyde çok yönlülük, yükseklik ve erişim sunan ve küçük bir kamyona monte edilebilen personel yükseltici platform geliştirdi. Kompakt bom sisteminin benzersiz ve dönme özelliğine sahip mekanizması, dar alanlarda manevra yapma ve geleneksel çözümlerin ulaşamadığı yerlere personel erişimini sağlıyor. Bunun gerçekleştirilebilmesi için ürünün tüm bom kesitleri optimize edilmiş ve yüksek dayanımlı çelikler kullanılmış.

JAK Metalli Oy (Finlandiya): Yol kenarlarındaki bitkilerin temizlenmesi için, küçük ağaçlarda geleneksel zincirli konkasörlere oranla çok daha kontrollü bir işletim sağlayan benzersiz bir kesme aracı icat etti. Yenilikçi tasarımda yüksek dayanımlı ve aşınma dirençli çeliğin potansiyelinden yaralanılmış. Böylece, son derece düşük enerji tüketimi ve işletim maliyetlerinin yanı sıra yüksek düzeyde verim ve daha güvenli bir çalışma ortamı sağlayan çok hafif bir kesici başlığı elde edilmiş.

Mantella S.r.l. (İtalya): Bir treyler ve gövdesi için yarattığı eşsiz tasarım ve yenilikçi çözümle yepyeni bir nesli temsil ediyor. Bu sonucu, yüksek dayanımlı ve aşınma dirençli çeliğin avantajlarını, becerikli tasarım ve akıllı üretim yöntemleriyle birleştirerek elde etmişler. Bu yeni ve çok hafif treyler sayesinde stabilite, düşük operasyon maliyeti ve taşıma veriminde iyileştirmeler sağlanmış.

Trufab Global (Avustralya): Neredeyse hiç kaynaklama yapmadan modüler tasarım geliştiren Avustralyalı şirket, son toplamanın sahada yapılmasına olanak tanıyan esnek ve çok hafif bir helezonlu tahıl vagonu oluşturmuş. Modüllerin kullanılması sayesinde kolayca farklı boyutlar teslim edilebilirken bakım da basitleştiriliyor. Bu yeni takip deposu, hem üretici hem son kullanıcı açısından maliyeti düşürüyor ve üretim verimini artırıyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...