Reklamspot_img
Ana SayfaFoto GaleriTicari Araç ve Treylerciler Solutrans Fuarında

Ticari Araç ve Treylerciler Solutrans Fuarında

Fransa Üstyapıcılar Federasyonu FFC tarafından düzenlenen Solutrans Fuarı 19-23 Kasım tarihleri arasında Fransa’nın Lyon şehrinde düzenlendi.

Yerel bir platform olmaktan çıkarak Avrupa’nın önemli ticari araç fuarlarından bir olma yolunda ilerleyen Solutrans Fuarı’na özellikle Avrupalı ağır ticari araç ve treyler-üstyapı şirketleri yoğun ilgi gösterdi. Solutrans Fuarı 2 yılda bir olduğu gibi Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülü (IVOTY), Uluslararası Pick Up Ödülü (IPUA), Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülü (ITOY) gibi endüstri ödüllerinin teslim törenlerine de ev sahipliği yaptı.

Renault Trucks’ın yeni öngörülebilir servis bakım teknolojisini de ilk defa tanıttığı fuarda, Iveco geniş ürün gamıyla yer alırken Scania, DAF Trucks, Mercedes Benz, MAN,  Volvo Trucks, ticari araç modelleriyle Renault, Volkswagen Ticari Araçlar gibi markalar son ürünlerini sergilediler.

Türkiye’den de her geçen yıl daha fazla ziyaretçiyle birlikte daha fazla katılımcının yer aldığı fuarda başta Kassbohrer markasıyla olmak üzere Tırsan yeni ürünlerini sergilerken, Yalçın Dorse de low-bed ürünleriyle fuarda yerini aldı. Avrupalı treyler üreticileri kadar Türk treyler üreticilerinin de ilgi gösterdiği fuarda Özgül Treyler biri damper biri low-bed olmak üzere iki ürünle yer alırken Nursan Treyler alüminyum silobas ürününü sergiledi.

Yine Türk treyler üreticilerinden Star Yağcılar’ın da bir standla yer aldığı fuarda Türkiye’nin sanayi devlerinden bir olan Asaş da sektöre yönelik ürün ve çözümleriyle birlikte fuarda yerini aldı. Yönetim kurulu üyeliğini sektörün duayenlerinden olan Fatih Tamay’ın yürüttüğü Dönmez Debriyaj da fuara katılan Türk firmalar arasında yer aldı.

Fuarda ticari araç ve treyler sektörlerinin küresel tedarik devleri de yerlerini aldılar. Michelin, Saf Holland, Jost, Wabco, Knorr Bremse, Alisson, Alcoa gibi küresel markalar fuarda yer alırken yine treyler ticari araç aydınlatma sistemleri üreticisi Aspöck de Türkiye Genel Müdürü Selçuk Akman’ın da aralarında bulunduğu uluslar arası yöneticileriyle müşterilerini karşıladı.

Versus Omega gibi Türk ortaklı markaların da katılarak güncel ürünlerini sergilediği fuarda alternatif yakıtlı ve elektrikli araçların da her gecen gün daha fazla ilgi çektiği görüldü.

Fotoğraf Galerisi

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...