Reklamspot_img
Ana SayfaTicari AraçlarAğır TicariAksaray’da Üretilip Avrupa’ya İhraç Ediliyor

Aksaray’da Üretilip Avrupa’ya İhraç Ediliyor

  • Türkiye’de ürettiği her 2 kamyondan 1’ini ihraç eden Mercedes-Benz Türk’ün en fazla ihracat yaptığı ülkeler Almanya, Fransa ve İspanya oldu.
  • Türkiye’de ürettiği her 2 kamyondan 1’ini ihraç eden Mercedes-Benz Türk, Avrupa’da 10’dan fazla ülkeye kamyon ihraç ederek bu alandaki başarısını sürdürüyor.
  • Mercedes-Benz Türk’ün yılın ilk çeyreğinde en fazla ihracat yaptığı 3 ülke Almanya, Fransa ve İspanya oldu.

Türkiye’deki faaliyetlerine 1967 yılında başlayan Mercedes-Benz Türk, yılın ilk çeyreğinde Türkiye iç pazarına 883 adet kamyon,  bin 992 adet de çekici olmak üzere toplam 2 bin 875 adet kamyon satışı gerçekleştirdi. Türkiye pazarındaki başarılı performansını sürdüren Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda ürettiği kamyonların ihracatına da hız kesmeden devam ediyor.

En büyük ihracat pazarı Avrupa

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen kamyonlar Almanya, Fransa ve Polonya başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Yılın ilk 3 ayında 816 adetle en fazla ihracat yapılan ülke Almanya olurken; bu ülkeyi 532 adetle Fransa ve 356 adet kamyon ihracatı ile İspanya takip etti.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...