Reklamspot_img
Ana SayfaTeknolojiAllison Şanzıman Özel Zırhlı Araçlarda

Allison Şanzıman Özel Zırhlı Araçlarda

Temmuz ayında Avrupa çapında gerçekleştirilen bir ihalede rakiplerine üstün gelen, Avusturyalı Achleitner tarafından üretilen High Mobility Vehicle (HMV) Survivor I, Almanya’da segmentindeki ilk Allison tam otomatik şanzıman donanımlı araç oldu.

Hamburg Şehir Polisi Filo Yöneticisi Thorsten Krumm, konu ile ilgili bir açıklama yaparak; “Şu ana kadar, Survivor I’den çok memnunuz. Allison tam otomatik şanzıman sayesinde araç, son derece kolay bir şekilde manevra yapabiliyor ve sürüş konforu da sunuyor. Tehlikeli durumlarda 12 tonluk, 6 metre uzunluğundaki Survivor I’in hızlanabilmesi de ayrıca önemli” diye belirtti.

Hamburg polisinin hem taktiksel hem de maliyet gereksinimlerini karşılayan Allison 2500 SP şanzıman, HMV Survivor I gibi iddialı güvenlik araçları için özel olarak tasarlanıyor. Allison’un tork konvertörü, kalkış sırasında motor torkunu düzgün bir şekilde arttırarak tekerlere daha fazla güç aktarıyor. Aktarma organlarını da tork darbelerine ve titreşimlere karşı koruyor.

Araç aktarma organlarını koruyan ve genel olarak araç dayanıklılığını destekleyen Allison şanzımanın kritik operasyonlar için hayati önem taşıyan avantajlarının yanı sıra bakım maliyetlerini düşürüyor ve aracın toplam kullanım ömrünü uzattığı ifade ediliyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...