Reklamspot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerAspöck 2018’de Yeni Ürünlerle Büyüyecek

Aspöck 2018’de Yeni Ürünlerle Büyüyecek

Türkiye’de kendi şirketini 4 yıl önce faaliyete geçiren Avusturyalı ticari araç aydınlatma sistemleri markası Aspöck, 2018 yılında büyümeyi öngörüyor.

2017 yılının hedeflerinin üzerinde gerçekleştiğini kaydeden Aspöck Türkiye Ülke Müdürü Ö. Selçuk Akman, 2018 yılının ilk iki ayında da iyi sonuçlar aldıklarını söyledi. Akman,  2017’de Euro bazında yüzde 30 büyüdüklerini söyledi. Geçen yıl bayilerin üzerinden yedek parça ve yenileme pazarında artış yakaladıklarını ifade eden Akman Koluman ve Serin Treyler gibi büyük üreticilerle yapılan uzun vadeli kontratların da faaliyetlerine değer kattığını sözlerine ekledi.

2018 için yaklaşık yüzde 15 büyüme öngördüklerini söyleyen Akman, şu bilgileri verdi: “Pazara yeni süreceğimiz ürünlerle ilgili müşteri tanıtımı, broşür basılması ve stokların tutulması gibi hazırlıklar yaptık. Yeni ürünlerimiz arasında led uyarı lambalarımız var, ayrıca Güney Afrika pazarında yeni satmaya başladığımız dairesel, led, üç fonksiyonlu stop lambalarımız var, beş fonksiyonlu dikdörtgen led stop lambalarımız da imalata hazırlanıyor. Ürünlerimizin sadece ülkemizde satışını yapmıyoruz, başta Orta Doğu ülkeleri olmak üzere Güney Afrika’yı da kapsayan geniş bir alanda çalışıyoruz. Müşterilerimiz ağırlıklı Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn’de. İran da ülke olarak bizim sorumluluk alanımızda bulunuyor.”

Hem Türkiye’de hem de bölgede potansiyel olduğuna değinen Akman, güvenlikle ilgili konulara dikkat çekmek istediklerini belirterek, “Özellikle TÜV muayenelerinde stop lambalarının düzgün kontrolünün sağlanması, bazı kazaların bu şekilde önüne geçilmesi ve TSE açısından bazı çalışmalar yapmak istiyoruz. Stopların reflektör özelliği ve bu lambaların yanmasa bile arkadan gelen araçların ışığıyla kazalara engel olmak için görünme zorunluluğuna dikkat çekmek istiyoruz” dedi.

Aspöck Satış Müdürü Eralp Abduşoğlu Eralp ise yeni uyarı/döner led lambalarını 2018 başında pazara sunmaya başladıklarını söyledi.  Özellikle çöp araçları, ağır yük taşıyan treylerler bu kavuniçi renkte döner uyarı lambalarından kullandığını söyleyen Abduşoğlu, bazı ülkelerde regülasyona sahip olan bu Aspöck lambaların damper araçlarda da zorunlu olarak kullanıldığını kaydetti.

Daha önce ampullü ve mekanik bir dönme sisteme sahip olan bu lambaların daha uzun ömürlü ve verimli olduğu için artık led teknolojisiyle üretildiğini açıklayan Abduşoğlu, yakında Türkiye’ye getirecekleri yeni ürünlerle ilgili şu açıklamayı yaptı:  “Treyler için yuvarlak, ince, led stop lambası uygulamanın kolaylığıyla ve perçinlenme özelliğiyle farklı ülkelerde büyük talep görüyor. Yine dikdörtgen formda ince tasarımlı, tamamen su geçirmez led stop lambamıza da son şekli verilmek üzere. Aslında ürün hazır ama son testlerle birlikte kusursuz hale getirilmeye çalışılıyor. Treyler lambalarında bizimle birlikte kaliteli ürünler üreten bir marka ve daha düşük kalitelerde çoğunluğu Çin malı denebilecek ürünler pazarda bulunuyor. Biri kalitesiyle doğru oranda daha maliyetli olmak üzere ikincisi ise son derece adi, birkaç günde özelliklerini yitiren görsel olduğu kadar kalite olarak da düşük. İki sınıf arasında orta segment ürün pazarında büyük bir boşluk var ve bizim o boşluğu dolduracak yeni ürünlerimiz olacak. Hem dünya pazarında hem de Türkiye pazarında bu ürünlerin büyük ilgi göreceğini tahmin ediyoruz.”

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...