Reklamspot_img
Ana SayfaTaşımacılık / LojistikAtlas Lojistik Ödülleri 10. Kez Sektörle Buluştu

Atlas Lojistik Ödülleri 10. Kez Sektörle Buluştu

Lojistik sektörünün ve iş dünyasının her geçen yıl daha büyük bir ilgiyle sonuçlarını beklediği Atlas Lojistik Ödülleri 2019 yılında da sektörün önemli ve aynı zamanda başarılı markalarıyla buluştu. Yarışmanın onuncu senesinde tüm dallarda toplam 83 aday yarışırken yeni bir katılım rekoru kırıldı.

Lojistik sektörünün medyası ve sivil toplum örgütlerinin desteği ile 10 yıldır kesintisiz devam eden “Atlas Lojistik Ödülleri” yarışmasının ödül töreni 14 Kasım 2019’da İFM’de yapıldı.

Kategorilerin titizlikle belirlendiği, kriterlerin geliştirildiği, hesaplamaların oluşturulduğu, yeni dalların açıldığı ve sektörün her seferinde bir öncekine göre daha da ilgi gösterdiği yarışma sonucunda dağıtılan ödüller için 83 aday mücadele etti. 

Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende, organizasyon komitesi adına İlker Altun bir konuşma yaptı. “Herkes işini iyi yaparsa, tüm işler iyileşmeye başlar inancıyla çalışan bizler, yaptığımız tüm işlerde olduğu gibi Lojistik Ödülleri Yarışması Atlas için çok çalıştık.” diyen İlker Altun, “Tam 10 yıldır hiç aksatmadan, hep daha ileriye giden bir yarışmayı hayata geçirdik Türkiye’nin taşımacılık ve lojistik sektörü mensuplarının çok iyi şeylere layık olduğuna samimiyetle inanıyorum. Koşullar nasıl olursa olsun çalışan, üreten ve hizmetini aksatmadan sürdüren sektörümüz mensuplarının bu çabaları, her türlü ödülün fazlasına layık.
Bu yüzden, 25 yıllık geçmişe sahip olan Aysberg Basın Yayın ailesi olarak sektörümüzün değerli çalışanlarına; onların katılımı, ilgisi ve desteği ile büyüyen ve itibarı her gün daha da artan, bu sayede ülkemizin sektörümüze yönelik en prestijli ödülü haline gelen Atlas’ı vermekten gurur duyuyorum.” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

İlker Altun daha sonra şunları söyledi: “Bazı genel bilgileri paylaşmak istiyorum: Toplam 83 aday yarışmaya katıldı ki bu çok ciddi bir sayıdır. Bu yıl kurumsal verilere ve dayalı olarak ödül verilen 12 kategorideki 32 aday yarıştı. 12 aday ise hayata geçirdiği yenilikçi, lojistik adına ufuk açıcı projesiyle yarıştı. 39 aday 6 dalda, internet oylamasıyla ‘yılın en iyisi’ seçilmek için yarıştı.

İnternet üzerinden tam 45 bin 882 oy kullanılmış durumda. Daha önceleri de vurguladığım gibi jüri üyelerimize duyulan güven ile paylaşılan tüm şirket bilgileri bizim için kutsaldır. Internetten gelen oyların her biri son derece kıymetlidir. Değerlendirmelerimizi yaparken tüm başvuruları ve çıkan sonuçları titizlikle ve büyük bir özenle ele alıyoruz. Tüm yarışmacılara, bize gösterdikleri güven ve ilgi için teşekkür ediyorum.”

Toplam 27 Ödül Sahipleriyle Buluştu

Ulaştırma belgesine dayalı hizmetler dalında 5 kategoride değerlendirme oldu. Aynı kategoride her firmaya yalnızca bir ödül verilen yarışmanın belgeye dayalı hizmetlere ilişkin ödül değerlendirme sonuçları şöyle gerçekleşti:

Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörleri: KILIÇ Grup

Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri: BATU Lojistik

Yurtiçi Lojistik İşletmecileri: CEYNAK Lojistik

Uluslararası Lojistik İşletmecileri: OMSAN Lojistik

Uluslararası Ticari Eşya Taşımacıları: ARKAS Lojistik

Ulaştırma Bakanlığı yetki belgeleri dışında oda, dernek, birlik gibi üyeliklere göre yapılan başvurularda şu sonuçlar elde edildi:

Liman İşletmecileri: MERSİN Uluslararası Liman İşl.

Demiryolu Taşıması Firmaları (Operatörler): OMSAN Lojistik

Demiryolu Taşıması Firmaları (Forwarder): SARP INTERMODAL

Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (Forwarder): ORIGIN Lojistik

Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (Gemi Sahipleri): OMSAN Lojistik

Uluslararası Hava Taşıma Firmaları (Forwarder): GLOBELINK ÜNİMAR Lojistik

Uluslararası Hava Taşıma Firmaları (Havayolu Taşıyıcısı): TURKISH CARGO

Yarışmada, jüri üyelerinin seçimine bağlı şekilde sonuçlanan Lojistik Proje Ödülleri dalında ise altı proje ödüle değer bulundu:

“Kimyasal Silahlar Sözleşmesi İhracat Uygunluk Belgesinin Blokzincir’e Aktarılması” projesi ile ATEZ Yazılım Teknolojileri

Özbekistan Turakurgan Kombine Çevrim Elektrik Santrali ve Navoi-2 Doğal Gaz Çevrim ve Isı Santrali Projesi ile HAREKET Proje Taşımacılığı

“Toplumda Cinsiyet Eşitliği Kadın Forklift Operatörleri Yetiştirme” projesi ile SARP Lojistik

‘Soğuk zincir için apronda soğutuculu kamyon” projesi ile QATAR Airways Cargo

“Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havaalanına Taşınma” projesi ile ARKAS Lojistik

“’#MissionResque kapsamında taşımalarla doğal hayatın korunmasına katkı sağlıyor” projesi ile TURKISH CARGO

Aday belirleme ve oylama işlemleri www.lojistikodulleri.com web sitesi kullanıcıları tarafından yapılan online yarışmada ise elde edilen sonuçlar jüri tarafından tescil edildi. 6 kategoride toplam 39 adayın yarıştığı yarışmada, sonuçlar lojistik sektörünün tüm kesimlerinden gelen oylarla belirlendi.

Yılın En Beğenilen Lojistik Şirketi: SARP Lojistik

Yılın Lojistik Tedarikçisi: Oregon Teknoloji Hizmetleri

Yılın Lojistik Yöneticisi (Karayolu): Berkcan Danış (Sarp Intermodal)

Yılın Lojistik Yöneticisi (Denizyolu): Deniz Dinçer Memiş (Sarp Intermodal)

Yılın Lojistik Yöneticisi (Havayolu): Kerem Diri (Fevzi Gandur Logistics)

Yılın Depo Yöneticisi:  Osman Teker (Netlog Lojistik)

Bu yıl üçüncü kez verilen “Lojistiğe Katkı Ödülü”nü kazanan dış ticaret şirketleri şunlar:

TOROS TARIM

YEŞİLYURT DEMİR ÇELİK END.

HAYAT KİMYA

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...