Reklamspot_img
Ana SayfaTreylerÇarsan Treyler de TREDER Üyesi Oldu

Çarsan Treyler de TREDER Üyesi Oldu

Çarsan Treyler de TREDER Üyesi Oldu

Türk treyler sektörünün tek temsilcisi TREDER’e katılımlar devam ediyor. Son olarak Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden Çarsan Treyler, TREDER’in 24’üncü üyesi oldu. Çarsan Treyler Genel Müdürü İbrahim Öztürk, TREDER’in çok faydalı işlere imza attığını gördüklerini belirterek, Türkiye’deki saygın treyler firmalarının arasında olmanın kendilerine mutluluk verdiğini söyledi.

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), sektördeki etkinliğini arttırmaya devam ediyor. Samsun’da başarılı işlere imza atan ve başta Rusya olmak üzere Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Uruguay ve Gana’ya ihracat yapan Çarsan Treyler, TREDER üyesi oldu.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, Çarsan Treyler’i aralarında görmenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek “Karadeniz Bölgesi’nde artık daha güçlü temsil edileceğimizi düşünüyorum. Türkiye’nin dört bir yanında saygın ve güvenilir firmalarla sektörü yukarı taşımaya devam edeceğiz. Çarsan Treyler ile dünden daha güçlü olduk” şeklinde konuştu.

Çarsan Treyler San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü İbrahim Öztürk, üyelikle ilgili yaptığı açıklamada, “TREDER’in yapmış olduğu çalışmaları uzun süredir takip ediyoruz ve çok faydalı işlere, projelere imza atıldığını gördük. Çarsan Ailesi olarak treyler imalatçılarının tek sesi haline gelen TREDER’in bir parçası olmak istedik. Ayrıca Türkiye’deki saygın treyler firmalarının arasında olmak bize mutluluk vermektedir. Sektörün yaşadığı problemlerinin çözümüne ve yeni projelerin hayata geçmesine katkıda bulunmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çarsan Treyler, yeni yatırımlar planlıyor

Çarsan, 1995 yılında kamyon üstü ahşap karoser ve damper kasa imalatı ile Karadeniz Bölgesi’nde adını duyurmaya başladı.  2003 yılında Çarsan Treyler San. Tic. Ltd. Şti. firmasını kurarak, treyler imalatına başladı. 2010 yılının Aralık ayında 2 bin metrekaresi kapalı, 7 bin 500 metrekaresi açık olmak üzere toplam 10 bin metrekarelik yeni üretim tesisine taşındı.

Yıllık 180 adet treyler imalatı yapan Çarsan Treyler, kapaklı damper treyler, havuz damper treyler, açık sal ve kapalı tenteli treyler, V tipi ve milenyum tipi silobas üretimleri yapıyor. Başta Rusya olmak üzere Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Uruguay ve Gana’ ya ihracat yapıyor.

Çarsan Treyler Genel Müdürü İbrahim Öztürk, gelinen noktada 2010 yılında kendilerine büyük gelen tesisin şimdi yetmemeye başladığını, yakın bir zamanda yeni yatırımlar yapmayı planladıklarını söyledi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...