Ana Sayfa Ticari Araçlar Ağır Ticari DAF’tan 250 bininci Super Space Cab

DAF’tan 250 bininci Super Space Cab

DAF’ın “Sürücüye en yüksek konfor seviyesini nasıl sunabiliriz?” sorusuyla çıktığı yolda 1984 yılında DAF 3600 Space Cab pazara sunulmuştu. Bu model, iç alanı ve yükseltilmiş tavanı sayesinde sürücü konforunda çıtayı yükseltmişti. DAF 1994’te daha da ileri giderek Super Space Cab’i üretti.

En yeni DAF XF Super Space Cab’in kabini, her sürücünün çalışıp yaşayabileceği ve uyuyabileceği en az 12,6 metreküp olan kabin hacmi sunuyor. Pazardaki en geniş kabin olan XF Super Space Cab, 2,23 metrelik bir yüksekliğe sahiptir ve en az 925 litrelik depolama alanı sunuyor. Kabinde iki adet geniş yatak bulunuyor. 80 cm genişliğinde ve 2,20 metre uzunluğundaki alt yatakta standart olarak derin Xtra Comfort şilte yer alıyor. DAF XF siparişlerinin yarısının bu gibi nedenlerden dolayı Super Space Cab olarak verildiği kaydediliyor.

DAF XF Super Space Cab Celebration Edition, 4×2 FT ve 6×2 FTG çekici modellerinde ve tüm kamyon yapılandırmalarında mevcuttur. Güç ünitesi açısından 330 kW/450 hp güce sahip PACCAR MX-11 veya 355 kW/480 hp ya da 390 kW/530 hp güç değerlerine sahip PACCAR MX-13 motor seçilebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam