Ana SayfaTreylerDB Schenker Arkas Filosunu Tırsan İle Güçlendirdi

DB Schenker Arkas Filosunu Tırsan İle Güçlendirdi

DB Schenker Arkas, karayolu taşımacılığı alanında müşterilere daha kapsamlı ve güvenilir bir hizmet sunmak için Tırsan’dan yeni treylerler aldı.

DB Schenker Arkas, müşterilere daha etkin hizmet sunmak amacıyla karayolu taşımacılığı alanında önemli bir adım attı. Şirket, Türkiye’nin güvenilir lider treyler üreticisi Tırsan’dan Tenteli Perdeli Multi Ride satın alarak filosunu genişletti.

Tırsan’ın Adapazarı’ndaki fabrikasında gerçekleşen teslim töreninde, DB Schenker Arkas’ın Genel Müdürü Özgür AL, DB Schenker Arkas Karayolu Nakliye Direktörü Andreas Stadler, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Dilem Karakaya; Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ve Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Recep Öndal Demirci yer aldı.

DB Schenker Arkas’ın Genel Müdürü Özgür AL, teslimat töreninde şunları söyledi: “Karayolu taşımacılığı alanında Avrupa’da lider konumumuzu pekiştirmek adına Tırsan ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, sektördeki varlığımızı daha da güçlendirecek. Ürünün intermodal taşıma çözümleri sunarak hem karayolu hem demiryolunda kullanılabiliyor olması bizim için oldukça önemli. Bu noktada, operasyonel hareket kabiliyetimizi artırabilmek için Tırsan’ın treylerleri ilk tercihimiz oldu. Müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmak ve operasyonel verimliliğimizi artırmak için sürekli olarak yeni yatırımlar yapıyoruz. Bu iş birliği, bu hedeflerimize ulaşmamıza önemli katkılar sağlayacak” dedi.

Lider ekiplerimiz ile, müşterilerimizin rekabetçiliğini artırmak için sürekli araştırıyor geliştiriyoruz diyen Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Son 5 senedir otomotiv sektörü patent sıralamasında aralıksız ilk 3’teyiz, ayda 6 patent üretiyoruz. Avrupa inovasyon ödüllerinde en kısa sürede her kategoride toplam 9 ödüle ulaşan ilk ve tek üreticiyiz. 2023 yılında Gebze’de devreye alınan Avrupa’nın en yüksek test kapasiteli merkezlerinden 2. Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) merkezimizle sektörümüzü ileri taşıyacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. DB Schenker Arkas’ın yeni yatırımlarında bir kere daha Tırsan’a güvenmelerinden memnuniyet duyuyor, uzun soluklu iş birliğimizin devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

DB Schenker Arkas, sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında 2030 yılına kadar CO2 emisyonlarını yüzde 25 azaltma ve 2040 yılına kadar dizel, kerosen ve deniz fosil yakıtları yerine elektrik ve hidrojen gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına geçişi hedefliyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks, Jumbo ve SVZ Elektrikli ‘Oxygen’ Prototipini Test Ediyor

Renault Trucks, test kamyonu Oxygen ile Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. İlk testlerin ardından, şehir içi lojistiğine yönelik yeni bir versiyon Ekim 2024'te Amsterdam'da test...