Reklamspot_img
Ana SayfaTaşımacılık / LojistikEski Araçlarda ADR Taşıt Uygunluk Belgesinde Zaman Daralıyor

Eski Araçlarda ADR Taşıt Uygunluk Belgesinde Zaman Daralıyor

2014 dahil ve daha eski model yılına ait tankerlerde ADR/Taşıt Uygunluk Belgesi olmayan araçlar için son tarih, yeni  bir erteleme olmadan 1 Temmuz 2020 olarak uygulanacak. 

Daha önce 18 Ocak 2020 tarih ve 31012 Sayılı Resmi Gazete’de Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanmıştı.

Yönetmelik revizyonu ile 2014 model ve altı model yılına sahip eski araçların “Taşıt Durum Tespit Belgesi” ile “ADR / Taşıt Uygunluk Belgesi” alma zorunluluğu 01.07.2020 tarihine kadar uzatıldığı ifade edilmişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, UND’ye yaptığı açıklamada; “İdarenin, uygulamanın ertelenmesi yönünde bir kararı olmadığı” bilgisi verdi.

1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren ADR / Taşıt Uygunluk Belgesi olmayan araçlar, Fenni Muayenede ağır kusurlu olarak kabul edilecek.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...