Ana Sayfa Üst Haberler Fibrosan Geliştirdiği Yeni Ürünlerini Tanıttı

Fibrosan Geliştirdiği Yeni Ürünlerini Tanıttı

Fibrosan Geliştirdiği Yeni Ürünlerini Tanıttı

Ağır ve hafif ticari araç üreticilerinin yanı sıra kasa ve treyler üreticilerinin de yoğun bir şekilde katıldığı fuarda IAA fuarına İzmirli Fibrosan da yeni geliştirdiği ürünlerinin tanıtımını yaptı. Başta geçen sene diskontinü yöntemle üretime başladığı High Gloss levha ve darbelere karşı dayanıklı olan High Impact ürünlerini öne çıkaran Fibrosan, ihracat yaptığı 52 ülkeden gelen müşterileri ve dünyanın her yerinden gelen sektör ilgililerini standında ağırladı.

“IAA fuarı sayesinde yurtdışındaki pazarlarla ilgili ikili ve güncel görüşmeler yapabiliyoruz ve gelişmeleri takip edebiliyoruz” diyen Fibrosan Genel Müdürü Erim Yücel, bu şekilde müşterilerinin 2015 plan ve programlarını öğrenerek kendilerini hazırladıklarını söyledi. 2006 yılında ilk katıldıkları bu fuarda tanıştıkları müşterilerle hala çalışmaya devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Yücel, “Fuar katılımcılarının profiline bakarak mevcut işimizin yüzde 60’ı kadar potansiyel olduğunu görüyoruz” dedi.

HLM Avrupa Satışlarını Arttırmak İstiyor

HLM

Fibrosan ortaklığıyla İzmir’de üretim yapan HLM de fuara katıldı. Toplam üretiminin yüzde 75’ini ihraç eden HLM Genel Müdürü Tolga Soykan, şunları söyledi: “IAA’nın bir belirleyiciliği var. 2008 yılındaki fuarda ortamdan krizin geldiği belli olmuştu. O yüzden şu anda herkes ortamı inceliyor. HLM olarak Hollanda merkezli bir şirket olmamıza rağmen Türkiye’ye taşındığımızı ve Fibrosan’ın ortaklığını bilmeyen Avrupa’dan Amerika’dan Afirika’dan bazı müşterilerimiz burada duydu. HLM Türkiye’de kurulduktan sonra her yıl neredeyse yüzde 100’lük bir büyüme gösterdi. Bizim ana müşterimiz kasa üreticileri. Birçoğu panellerini kendilerini üretiyorlar ancak burada bizim gibi üreticileri gören firmalar farklı alternatifleri düşünmeye başlıyorlar. Avrupa merkezli bir firma olmamıza rağmen biz ihracatımızı daha çok Afrika ve Orta Doğu ülkelerine yapıyoruz, ancak önümüzdeki dönemde Avrupa satışlarımı da arttırmak istiyoruz.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam