Ana Sayfa Güncel Haberler Gözünü Çin’e Diken Schmitz Rusya’da Fabrika Açıyor

Gözünü Çin’e Diken Schmitz Rusya’da Fabrika Açıyor


Çin’de üretim yapmak için adımlar atan Schmitz Cargobull, Kasım 2013 tarihinden iitibaren Rusya’nın St Petersburg şehrinde üretim faaliyetlerine başlayacak.

Daha önce demiryoluyla yük taşımacılığının tüm taşımacılık modları arasında en büyük ağırlığa sahip olduğu Rusya’da bu önemin azalması ülkede önemli değişikliklerin de yaşanmasına sebep oluyor. Dünyanın en geniş ülkesi olan Rusya’da yük hacimleri arttıkça yollardaki kamyon sayısı da artış gösteriyor. Uzmanların görüşleri ülkede kaayolu taşımacılığının gelecekte daha da güçleneceği yönünde. Bu gelişmeler ülkedeki treyler talebini etkilerken, Rusya’daki satışlarını 2011-2012 döneminde önemli ölçüde arttırarak 5 bin treyler satışına imza atan Schmitz Cargobull da Rusya’da üretim yapma kararı aldı.

St Petersburg’un güneydoğusunda kurulumuna başlanan fabrikanın Kasım 2013’te ilk olarak 60 çalışanla faaliyete geçecek. 2103-2014 döneminde yaklaşık 900 adet tenteli, damper treyler ve rijit araçlar için kapalı kasa damper üstyapısı üretmeyi hedefleyen Schmitz Cargobull, 2017-2018 döneminde kademeli olarak 5 bin adet üretime çıkmayı planlıyor.
Rusya karayolu taşımacılığı sektöründen gelen taleplere daha etkin ve hızlı bir şekilde yanıt vermeyi amaçlayan Schmitz Cargobull’dan yapılan açıklamada farklı ürünleri üretme niteliğine sahip fabrikanın Schmitz Cargobull’un kalite standartlarını taşıyacağı vurgulandı.
Schmitz Cargobull’un Merkez ve Doğu Avrupa Satış Direktörü Andreas Schmitz, Rusya’daki ekononik gelişim ve yapısal değişimi desteklemekten memnubiyet duydukalrını ifade etti. Schmitz, yapılan yatırımla birlikte şirketlerinin Rusya pazarında daha sağlam temeller üzerinde yer alacağını ifade ederek bunun da şirketin sürdürülebilir başarısına katkıda bulunacığını sözlerine ekledi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...