Ana SayfaGüncel Haberlerİsveç'te Allison Donanımlı Kamyonlara İlgiyi Arttırıyor

İsveç’te Allison Donanımlı Kamyonlara İlgiyi Arttırıyor

İlk Allison donanımlı kamyonunun zorlu şantiye sahalarındaki manevra kabiliyetinden ve geri kaymadan tepeleri tırmanmasından etkilenen Hansa Entreprenad AB, filosu için yeni kamyon alımı planlıyor.

1986 yılında kurulan Hansa zemin hazırlama ve inşaat şirketi, kamyon, ekskavatörler, tekerlekli yükleyiciler ve süpürme makinesinden oluşan bir filo ile çalışmalarına devam ediyor.

Geçen yıl Allison 4000 Serisi tam otomatik şanzımanlı Scania P370 6×2 * 2 damperli kamyon alımı yaptıklarını belirten Homber; “Yeni kamyonumuz, beklendiği gibi o zamandan bu yana kusursuz bir şekilde çalıştı. Şanzımanla ilgili bir şey düşünmemize gerek kalmadı. Mükemmel çalışıyor, gerekli noktalarda vites değiştiriyor, oldukça güvenli duruyor. Ayrıca, şantiyelerin genelinde olduğu gibi yumuşak zeminli arazilerde de harika” dedi.

Şirketin yeni teslim edilecek aracı, Allison 4500 tam otomatik şanzıman donanımlı Scania G450 damper / vinçli kamyon olacak. Manuel şanzımanlardan otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlara (AMT) kadar her donanımda tecrübeli olan Hansa sürücülerinden Peter Lagerborn konuyla ilgili olarak; “Allison tam otomatik şanzımanı, ilk defa test etmek için gittiğim bir kamyon fuarında kullandım. Tam yüklü ve römorklu bir kamyonu dik bir yokuşun başında çalıştırdığımda gözlerime inanamadım. Tek yapmam gereken, kamyonu çalıştırmak için gaz pedalına basmaktı ve hiçbir geri kayma olmadı. Kabul etmeliyim ki çok etkilendim. Daha sonra şirketin ilk Allison donanımlı kamyonunu kullandığımda mutlu ve minnettar oldum” dedi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks, Jumbo ve SVZ Elektrikli ‘Oxygen’ Prototipini Test Ediyor

Renault Trucks, test kamyonu Oxygen ile Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. İlk testlerin ardından, şehir içi lojistiğine yönelik yeni bir versiyon Ekim 2024'te Amsterdam'da test...