Ana Sayfa Yan Sanayi Kalya Lojistik İlk Yatırımında Thermo King’i Seçti

Kalya Lojistik İlk Yatırımında Thermo King’i Seçti

Kalya Lojistik İlk Yatırımında Thermo King’i Seçti

Yaş sebze ve meyve taşımacılığı hizmeti vermek için 2014 yılında  kurulan Kalya Lojistik, ilk soğutucu ünite yatırımını Thermo King markasıyla gerçekleştirdi.

Kalya Lojistik, Avrupa ve Rusya bölgelerine narenciye başta olmak üzere mevsimsel olarak kavun, karpuz, kiraz, erik gibi birinci sınıf ihraç ürünlerinin yurt dışındaki müşterilerine ulaşana kadar en taze şekilde korunması için Thermo King soğutucu ünitelerini seçti.

Thermo King tarafından Kalya Lojistik tesislerinde gerçekleşen teslimat törenine Doğuş Otomotiv Thermo King marka müdürü Suna Türk, Thermo King Kayseri Yetkili Satıcı ve Servisi Sağıroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sağıroğlu ve Kalya Lojistik firma sahibi Ömer Kaluti katıldı. Teslimat töreninde bir açıklama yapan Thermo King Marka Müdürü Türk, soğuk zincir taşımacılığının gerek ekonomik değerler, gerekse de insan sağlığı açından çok büyük öneme sahip olduğunu hatırlatarak “Thermo King markası olarak böyle önemli bir sektörün oyuncularının tüm ihtiyaçlarına cevap vermek istiyoruz. Bugün Türkiye’nin yaş sebze ve meyve ihracatındaki en önemli pazarlarından birtanesi olan Rusya ve bölgelerine taşımacılık gerçekleştiren Kalya Lojistiğe 11 adet SLX e 400 teslim ediyoruz. 2014 yılında başladıkları lojistik çalışmalarındaki ilk yatırımlarını Thermo King markasına yapmalarından dolayı da kendilerine güvenleri için teşekkür ederiz“ dedi.

Firma Sahibi Ömer Kaluti ise yeni girdikleri bu pazarda hızlı bir şeklide büyümek istediklerini belirterek “Rusya gibi Türkiye’nin en büyük, ancak bir o kadar da zor olan bir pazarına giriyoruz. Bu pazarda var olabilmek ve büyüyebilmek için kaliteli hizmet vermek zorundasınız. Biz de bu kaliteyi Thermo King ile yakalayacağımıza inanıyoruz“ dedi.

Doğuş Otomotiv Thermo King, 2011 ve 2012 yıllarında da satış ve servis alanında göstertiği başarılardan dolayı OEM tarafından  “Platin Satış ve Servis Sağlayıcısı“ olarak ödüllendirildi.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...