Ana Sayfa Manşet Kamu ve Özel Sektör, ADR İçin Treyler Zirvesi’nde Buluşuyor!

Kamu ve Özel Sektör, ADR İçin Treyler Zirvesi’nde Buluşuyor!

Kamu ve özel sektör, ADR için Treyler Zirvesi’nde buluşuyor!Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), 1 Ocak 2014’den itibaren yürürlüğe girecek ADR ile ilgili olarak kamu ve özel sektörü buluşturuyor. 6 Kasım’da “Tehlikeli Maddelerin Taşınmasında Yeni Dönem” başlığı altında düzenlenecek Treyler Zirvesi; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü (TSE), ilgili sivil toplum kuruluşları, sektör yetkilileri ve uzmanların katılımıyla gerçekleştirilecek.  

TREDER’in ev sahipliğinde düzenlenen zirve, kamu ve özel kuruluşların katılımıyla 6 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Zirvede ADR Konvansiyonu’nun nakliye ve treyler sektörüne katkıları gündeme getirilerek, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan tehlikeli maddelerin güvenli taşınması ile ilgili mevzuatın ayrıntıları uzmanları tarafından paylaşılacak.

TSE’nin denetleme ve belgelendirme çalışmalarının da güncel haliyle gündeme getirileceği zirvede, Tüm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Cemil Ok, TOBB Ulaştırma ve Lojistik Sektör Meclisi ve UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, TSE Başkanı Hulusi Şentürk, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürü Mehdi Gönülalçak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, TAİD Başkanı Bahadır Özbayır ve daha birçok yetkili ADR yönetmeliğini görüşecekler. Ayrıca zirvede, ADR Yönetmeliği’nin Türkiye’ye Katkıları ve Mevcut araç parkının ADR’ye geçiş süreci başlıkları altında iki ayrı panel yer alacak.

TREDER Yönetim Kurulu Başkanı Kaan SaltıkTreyler Zirvesi’nin ADR konusuna pek çok sektör açısından ışık tutacağının altını çizen TREDER Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık,  Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu güvenli ve çevreci taşımacılık modelinin en önemli ayağını ADR’nin (Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması) oluşturduğunu belirtiyor. Saltık, “İnsan sağlığına ve çevreye doğrudan etkisi bakımından değerlendirildiğinde ADR aslında bir ülke meselesi olarak ele alınmalıdır. “Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik” 24.10.2013 tarih ve 28801 sayılı Resmi Gazete’de yayınlandı. Yönetmeliğe göre 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren trafiğe çıkacak her tanker, ADR sertifikası almak zorunda olacak,” diyor.

Treyler üreticilerinin, ADR konusunda çok başarılı bir hazırlık dönemi geçirdiğini ileten Kaan Saltık, “Çok sayıda sektör, ADR mevzuatı ile ilgili hazırlık sürecinde ilerliyor. ADR standartlarına uygun taşıma yapmak isteyen ancak bugüne kadar altyapısını oluşturmayan firmalar da elini çabuk tutmalı. Çünkü ADR, bugünden yarına yapabileceğiniz bir süreç değil,” diyor.

TREYLER ZİRVESİ PROGRAMI

Tarih   : 06 Kasım 2013, Çarşamba

Saat    : 09:00-16:00

Yer      : Marriott Hotel Asia  / Kayışdağı Caddesi No 1/1, Ataşehir – İstanbul

09.00 Kayıt-Karşılama

Açılış Konuşması

09.30  Kaan Saltık, TREDER Başkanı

Konuşmacılar

09.40  Cemil Ok, Tüm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı

09.50   Çetin Nuhoğlu, TOBB Ulaştırma ve Lojistik Sektör Meclisi ve UND Başkanı

10.00  Hulusi Şentürk, TSE Başkanı

10.10  Süfyan Emiroğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü

10.20  Mehdi Gönülalçak, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürü

10.30  Talat Aydın, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

10.40  Soru-Cevap

11.00 ARA

11.15 PANEL 1

Moderatör : Fatih Şener, UND İcra Kurulu Başkanı

ADR Yönetmeliği’nin Türkiyeye Katkıları

 • Gökhan Maraş, TREDER YK Üyesi
 • Cemalettin Doğmuş, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Şube Müdürü 
 • Cem Erçil, TSE Ulaşım ve Lojistik Merkezi Başkanı
 • Alper Özel, UND ADR Uzmanı
 • Aydın Özbay, PETDER Projeler ve Dış İlişkiler Koordinatörü
 • Jan Berslen Devrim, Alışan Lojistik Operasyon Koordinatörü, UND ADR Çalışma Grubu Komisyon Üyesi

12.30 Öğle Yemeği

13.30 PANEL 2

Mevcut araç parkının ADR’ye geçiş süreci

 • Mehdi Gönülalçak, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Gn. Md.
 • Murat Tokatlı,  TREDER YK Üyesi
 • Özlem Gümrah, TSE Ulaşım ve Lojistik Merkezi Başkanlığı ADR Uzmanı
 • Bahadır Özbayır, TAİD Başkanı
 • Durmuş Döven, Reysaş YK
 • Numan Kahraman, İsmet Yılmaz Nakliye Genel Müdürü

15.30  PLAKET TÖRENİ

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...