Reklamspot_img
Ana SayfaTeknolojiKnorr Bremse Ağır Ticarinin Gelecek Trendine Yoğunlaşıyor

Knorr Bremse Ağır Ticarinin Gelecek Trendine Yoğunlaşıyor

Bağlantılı akıllı sürücü destek sistemleri ve otomatik sürüş işlevlerine yatırım yapan sistem tedarikçilerinden biri olan  Knorr-Bremse bu alandaki ürünlerini zenginleştiriyor.

Knorr-Bremse, bir buçuk yıl önce otomatik sürüş konusundaki çalışmalarını ve bu işe atadığı insan sayısını ciddi şekilde artırmaya başladı. Münih, Schwieberdingen, Budapeşte ve Elyria’daki tesisler arasındaki işbirliği sayesinde, birkaç yıl içinde yüksek seviyede otomatikleştirilmiş kamyon sürüşü mümkün olması bekleniyor

Ticari Araç Sistemleri bölümünden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Peter Laier, “Temel sistemimiz kamyon hareket kontrol cihazı” diyor. “Aracı uzunlamasına ve yanlamasına kontrol ediyor.” Sistemdeki önemli bir özelliğin direksiyon yedekleme olduğunu söylüyor. Güvenlik açısından otomatik sürüş işlevleri için her zaman bir yedekleme sistemi olmalıdır. En kötü senaryoda, Knorr-Bremse sistemi olan bir kamyon bir taraftaki frenleri çalıştırarak hala yönlendirilebilmelidir. Laier “Başka kimse bu fren ile yönlendirme işlevini sunamıyor” diyor. “Bizler yenilik konusunda öncüyüz. Sonuçta fren kontrol bizim temel uzmanlık konularımızdan biri.”

Akıllı bağlantılı fren, direksiyon ve güç aktarma sistemlerinin verimli ve güvenli taşıma çözümleri için bir temel oluşturduğunu düşünüyor. Otoyol Pilot sistemi, yolculuk sırasında sürücülerin daha uzun süreyle başka etkinlikler ile meşgul olabilmelerini sağlayacak.

Bu kademeli bir süreç olacak ve gittikçe daha gelişmiş destek sistemleri geliştirilecek. Knorr-Bremse şimdiden şeritten ayrılma uyarısı, uyarlamalı hız kontrolü ve bağımsız fren sistemleri ile kör noktayı takip etmek için kamera ve radardan yararlanan bir destek sistemi geliştirdi.

Radar ve ultrasonik sensörler, kameralar ve GPS’in direksiyon, frenler ve güç aktarma sistemi ile etkileşimi sayesinde Knorr-Bremse bağımsız olarak kamyonların

sürülmesi ve bir şirketin sahasında manevra yapabilmesi için olası bir çözüm olduğunu gösterebiliyor. Grup halinde sürüş sistemleri (otomatik olarak kontrol edilen konvoy halinde giden kamyonların birbirini yakından takip etmesi) basit işlevlerden biri. Ölçeklendirilebilen fren kontrol sistemi GSBC, teknik açıdan destek ve kontrol sistemlerinin temelini oluşturuyor.

Daha Hafif Daha Verimli Ürünler

Taşınması gereken araç ağırlığının küçük miktarda azalması bile yakıt tasarrufuna yardımcı oluyor. Bu nedenle Knorr-Bremse’nin geliştirme mühendisleri tüm küçük parçalar ve her gram malzeme üzerinde ciddi çalışmalar yapıyorlar. Örneğin ST7 treyler freni, önceki modele göre yüzde 10 daha hafif. Yeni ağır hizmet tipi Synact kamyon freni 2018 sonbahar mevsiminde Hanover’deki IAA fuarında tanıtıldığında, mühendisler bu sistemin ağırlığını da yüzde10 azaltmış olacağı ifade ediliyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...