Reklamspot_img
Ana SayfaTreylerKoluman’dan Mersin’e Dev Treyler ve Üstyapı Yatırımı

Koluman’dan Mersin’e Dev Treyler ve Üstyapı Yatırımı

Koluman’dan Mersin’e Dev Treyler ve Üstyapı YatırımıComvex’e büyük bir stantla katılan Koluman Otomotiv, damperden, beton mikserine, yarı römorktan tankere, vakumlu süpürgeden, kar küreme aracına kadar pek çok ürünü bünyesinde bulunduruyor.

Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.  Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Saltık, fuar ile ilgili yaptığı açıklamada Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesini Türkiye’nin en büyük ticari araç fuarında sergilemekten dolayı son derece memnun olduklarını belirtti. Türk treyler sektörünün son yıllardaki başarısında Koluman’ın çok önemli bir yeri olduğuna işaret eden Saltık, “80 bin 500 metrekarelik yeni bir fabrika inşa ediyoruz. 2018 yılına kadar 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz. Projenin ardından treylerleri robot teknolojisiyle üretmeye başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Yatırımın ardından Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip olmanın yanında en büyük kapasitesine de ulaşacaklarını belirten Saltık, yıllık 10 bin yarı römork, 6 bin adet damper, 2 bin tanker, 1000 vakumlu süpürge, 300 beton pompası üretmeyi planlandığını söyledi. Rusya’daki yatırımdan da bahseden Kaan Saltık, LLC Koluman Rusya pazara uzun vadeli baktıklarını ve Rusya ile olan ilişkilerin normalleşmesiyle birlikte buradaki yatırımın daha anlam kazanacağını dile getirdi.

Koluman’ın, Mersin Bölgesi’nin ilk Ar-Ge merkezini açtığını dile getiren Kaan Saltık, “Ar-Ge merkezimiz treyler ve üstyapı üretimi konusundaki iddiamızı bir üst seviyeye çıkaracak” dedi.

Türkiye’de İlk Vidalı Montaj Konteyner Taşıyıcı

Kaynaksız üretildiği için 4800 kg ağırlığında olan vidalı montaj konteyner taşıyıcı öncekine göre 1000 kg daha hafif. Vidalı montaj konteyner taşıyıcı sayesinde tek seferde bir adet 40 ft konteyner, bir adet 30 ft konteyner, 2 adet 20 ft konteyner ve 2 adet 10 ft konteyner taşınabiliyor.

Koluman ADR’nin İlklerinden

TSE’den ADR belgesi alan ilk treyler üreticilerinden biri olan Koluman Otomotiv, ADR’li ürünlerde hem çelik hem de alüminyum ürünleriyle öne çıkıyor.

P400 Huckepack Treyler

Cargo ve Mega olarak iki çeşit üretilen Huckepack treyler hem kara taşımacılığında hem de vagon taşımacılığında kullanılıyor. EN 12642 CODE XL yük emniyet sertifikasına sahip olan bu ürünün brandası özel dokuma ve anti kıvılcım özelliklidir. Şasi P400 Huckepack kaldırma sistemine uygun şekilde güçlendirildi.

Koluman 22 ve 24 metreküp damperler

22 ve 24 metreküp damper üreten Koluman, Hardox çelik sacı tercih ediyor. Kum, mıcır, toprak taşınması için kullanılan damperler,  Türkiye’nin mega projelerinde görev alıyor.

Hızlı Perdeli  Cargo Light

Koluman, fuarda yeni Hızlı Perdeli Cargo Light treylerini tanıttı. Yenilikçi kayar yan perde sistemi ile yükleme ve boşaltma süresini en aza indiriliyor. Hızlı Perdeli  Cargo Light treylerde ayrıca yeni yapıştırma teknolojisi de kullanılıyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...