Reklamspot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerKrone Center Gebze’de Açıldı

Krone Center Gebze’de Açıldı

Krone Center Gebze’de AçıldıKrone, Tire’deki 10 bin adet kapasiteli üretim tesisinin ardından ikinci yatırımını Gebze’ye yaparak İstanbul ve çevre bölgelerdeki satış sonrası, yedek parça ve ikinci el operasyonlarını tek merkezde topladı.

Yurt dışındaki tek tesisi olan İzmir Tire’de Avrupa’nın en modern treyler fabrikalarından birini işleten Krone, Türkiye’deki ikinci yatırımını Gebze’de hayata geçirdi. Toplamda 10 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren Krone Center; satış, satış sonrası, yedek parça ve ikinci el operasyon merkezi olarak hizmet veriyor.

Krone Center’ın 20 Mayıs’da yapılan açılış törenine Krone Almanya Uluslararası Satış Direktörü Andreas Völker, Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Krone Trailer Int. Genel Müdürü Semih Pala, lojistik sektörünün önemli oyuncuları ve basın mensupları katıldı.

Treyler Müşterisine hizmet Desteği

Krone’nin 40 ülkede aktif bir şekilde faaliyet gösterdiğini söyleyen Krone Almanya Uluslararası Satış Direktörü Andreas Völker, “Yılda 45 bin adet üretim yapmaktayız. Yıllık üretimimizi kısa zamanda 50 bine çıkartmayı hedefliyoruz. Bu hedefe yeni bölgelerde yeni merkezler kurarak ulaşabiliriz. Bunun birinci bacağı üretimden geçiyordu. Üretim adımını İzmir Tire’de attık. Şimdi ise 2. adımı burada atıyoruz” açıklamasını yaptı.

Krone ailesinin Türkiye’ye inandığını ve güvendiğini vurgulayan Völker, “Elbette burada var olmak Türkiye pazarını önemsemekten geçiyor. Burada başarılı olmak istiyorsak, sadece müşteriye çelikten bir ürün vermek değil, aynı zamanda ve daha önemlisi hizmet vermek. Satış sonrası, yedek parça, Telematik, servis, takas ve finansman desteği. Krone Center’ın açılışıyla bu halkayı da tamamlamış olduk” dedi.

Akgün: “Satış ve satış sonrasına çok önem veriyoruz”

Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, “İstanbul’a çok yakın bir konumda hizmete aldığımız Krone Center Gebze ile satış, satış sonrası, yedek parça ve ikinci elde müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde karşılamaya hazırız. Tesisimiz 100 metrekaresi kapalı toplamda 4 bin metrekarelik bir alanda yer alıyor. Ayrıca buraya 1 kilometre uzaklıkta 5 bin 500 metrekarelik bir ikinci el park alanımız da mevcut. Krone Center’da toplam 1 milyon Euro’luk yedek parça stokumuz bulunuyor” dedi.

Gebze’nin İstanbul’a yakınlığının yanında, ulaşım kolaylığı ile de dikkat çektiğini hatırlatan Akgün, “Hava, deniz, kara, demiryoluyla ulaşım yapılabilmesi ve ana arterler üzerinde olması, sanayi tesisleri ve önemli kuruluşları bünyesinde barındırması nedeniyle, Türk ekonomisinin kalbinin attığı yerlerden biridir. Bölgede 10’un üzerinde Organize sanayi Bölgesi bulunuyor. Bu etkenler Gebze’yi lokasyon olarak seçmemizde etkili oldu” ifadelerini kullandı.

Yurt genelinde 32 servis noktası

Krone Center Gebze’de Açıldı

Krone’nin son yıllarda özellikle servis konusunda büyük yatırımlar yaptığını ve tüm Avrupa’da yaygın bir servis ağı ile hizmet verdiğine dikkat çeken Akgün, “Türkiye’deki müşterilerimize de bu alanda en iyi şekilde hizmet sunabilmek için tüm ülkede servis ağına sahip olmayı hedefledik ve bu hedefimizi gerçekleştirdik. Tüm Türkiye genelinde sahip olduğumuz servis noktasını 32’ye çıkardık. Krone Center, yurt çapındaki tüm servis noktalarımıza yedek parça teminini sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Krone Center’da ikinci el markası KroneUsed satışlarına da başladıklarını vurgulayan Krone Türkiye CEO’su Akgün, “Ayrıca müşteri odaklı çalışmalarımızın bir sonucu olarak hizmete aldığımız 2.el operasyonlarımız da bu merkezden yürütülecek” ifadelerini kullandı.

Krone’nin Türkiye’de müşteri finansmanı alanında da uygun çözüm önerileri sunduğunu anlatan Rıza Akgün, “Müşterilerimize 60 aya kadar vade olanağı sağlamaktayız. Bu amaçla Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank ve Denizbank ile anlaşmalar yaptık. Müşterimiz, kendi bütçesi için en uygun ödeme planını seçebiliyor” dedi.

Krone Pazar Paylarını Bir Yılda Yüzde 22’ye Çıkarttı

Krone Pazar Paylarını Bir Yılda Yüzde 22’ye ÇıkarttıKrone standında düzenlenen basın toplantısında konuşan Krone Trailer International Genel Müdürü Semih Pala, son bir yıldır yüzde yüz Krone olarak Türkiye pazarında faaliyet gösterdiklerini kaydetti.

Semih Pala, bir yıllık süreçte yapılanma çalışmalarının yanı sıra üretim, satış ve ihracatlarının da hızla devam ettiğini belirtti. Pala, Türkiye’de kendi ürün gamımız dahilinde (Tenteli, platform, konteyner taşıyıcı, frigorifik) en fazla tercih edilen 2’nci treyler markası olduklarını söylerken, “2015’de toplam satışlarımızı önceki yıla göre yüzde 37 oranında artırdık. 2016 yılının ilk 3 ayında yurtiçi satışlarımızı ise, önceki yılın ilk 3 ay yurtiçi satışlarına oranla yüzde 69 oranında yükselttik. Yine yılın ilk 3 ayında yurtiçi pazarında kendi ürün gamımız dahilinde pazar payımızı geçtiğimiz seneye göre yüzde 11’den yüzde 22’ye çıkarttık. Tenteli ürün grubunda da pazarda 2’nci sıradayız” dedi. Pala, bu yıl için hedefledikleri satış adedinin 2 bin olduğunu sözlerine ekledi.

“Yurtdışı satışlarımızı yüzde 82 arttırdık”

İç satış kadar ihracatta da iddialı olduklarını belirten Pala, “Tire’den 3 kıtada 15 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl ağırlıklı olarak Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere Tire fabrikamızdan ihracatımızı da yüzde 82 oranında artırma başarısı gösterdik. Artan satış ve ihracat grafiğimiz, Krone’nin Türkiye’ye yatırım yapmakta ne kadar doğru bir karar verdiğinin de kanıtıdır. 2016 yılında da satışlarımızı yükseltmeye devam etmeyi hedefliyoruz. Türkiye’ye ve sektöre verdiğimiz değer ve duyduğumuz güven ile İzmir Tire fabrikamızla Türk treyler sektöründe uzun vadede yer almak istiyoruz” dedi.

Krone Almanya Uluslararası Satış Direktörü Andreas Völker de, “Türkiye’nin çevre ülkelerindeki karmaşa ne durumda olursa olsun bizim için Türkiye, aynı önemini koruyor. Bizim için Türkiye’nin önemi ticari araç pazarındaki diğer ülkelere erişim anlamındaki önemi hiç azalmadı” ifadelerini kullandı. Völker, Krone’nin Almanya’da yüzde 27-28, Avrupa’da ise toplam yüzde 25 pazar payına sahip olduğunu söyledi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...