Ana SayfaGüncel HaberlerLyon’da Üstyapı ve Ticari Araç Şovu

Lyon’da Üstyapı ve Ticari Araç Şovu

Karayolu ve kent taşımacılığına odaklanan Solutrans Fuarı 21-25 KAsım 2017 tarihleri arasında Fransa’nın Lyon şehrinde gerçekleştirildi. 5 gün devam eden fuara gelen ziyaretçi sayısı yüzde 34 artışla 48 bini geçti.

18 farklı ülkeden gelen katılımcılar arasında Türkiye’den de firmaların yer aldığı Solutrans’ta toplam 610 şirket  stand kurdu. Fransız Üstyapı Derneği FFC’nin desteğiyle gerçekleştirilen fuarın açılışını Fransız Ulaştırma Bakanı Elisabeth Borne ve İsveç Altyapı Bakanı Tomas Eneroth gerçekleştirdi.

Farklı ürün gruplarından 150 yeni ürünün ilk defa sergilendiği Solutrans’ta aralarında Kassbohrer markasıyla başta Tırsan olmak üzere 7 Türk markası ürünlerini tanıttılar. Fuara katılan diğer Türk firmaları arasında Fibrosan, Pega Otomotiv gibi isimler bulunuyordu.

2018 Uluslararası Yılın Ticari Aracı, Uluslararası Yılın Kamyonu ve Uluslar arası Pick Up ödüllerinin de sahiplerini bulduğu Solutrans’ta Fransız üstyapı ve ekipman ödülleri de sahiplerini buldu. Üstyapı üreticileri alanında altın ödül Lamberet’e giderken gümüş ödül Chereau’ya, bronz ödül ise Lecapitaine firmasına gitti.

Ekipman üreticileri dalında ise altın ödülü SAF Holland alırken, gümüş ödülü Robert Lye, bronz ödülü ise Carrier Transicold aldı.

Beş günlük fuar süresinde 2 bin 700 katılımcı ve ziyaretçi açık alanda bulunan gösteri alanında taşımacılık araç ve ekipmanlarını test etme şansı buldular.

Ticari Araç Markalarından Eksiksiz Katılım

Renault Trucks, DAF, Mercedes Benz, Volvo Trucks, Iveco, Scania, MAN olmak üzere Avrupalı bütün ticari araç markalarının yer aldığı fuarda, Fransız trseyler üreticilerinin yanı sıra Krone ve her dönem olduğu gibi özellikle frigorifik kasa ve treyler uygulamaları dikkat çekti.

Kısıtlamalı Alanlarda Teslimata Özel Araçlar

Özellikle dizel skandalının ardından gündeme gelen ve son dönemde şehir merkezlerinde belediye yönetimlerinin ele aldığı dizel araçları yasaklama karar ve planlarının etkisi fuarda etkisini göstermiş gibiydi. Şehir merkezlerinde operasyon gerçekleştirecek elektrikli ve hibrit araç modellerin yanı sıra bisiklet üzerine kasa şeklinde özel tasarımlı teslimat araçları da fuarın ilgi çeken modellerinden oldular.

Sistem Tedarikçileri Fuarda

Solutrans’ta ticari araç ve treyler endüstrilerinin önemli tedarikçileri de geniş katılım gösterdi. BPW, Knorr Bremse,  SAF Holland,  Aspöck, Continental, Thermo King, Voith, Alcoa, Omega Versus, Carrier Transicold gibi pek çok marka ülke organizasyonlarıyla fuarda yerlerini aldılar. Kuruluşunun 40. yılını kutlayan Aspöck de fuarda de yer alan firmalar arasındaydı.

Foto Galeri

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...