Reklamspot_img
Ana SayfaTicari AraçlarHafif TicariMercedes-Benz eVito Tourer’ı Tanıttı: Vito 2020’ye Yenilenerek Giriyor

Mercedes-Benz eVito Tourer’ı Tanıttı: Vito 2020’ye Yenilenerek Giriyor

Mercedes-Benz’in orta segment hafif ticari araç segmentindeki güçlü oyuncusu Vito yenilenirken modelin elektrikli yolcu taşıma modeli eVito’nun da lansmanı da dijital ortamda yapıldı.

Koronavirüs nedeniyle Cenevre Otomotiv Fuarının iptal edilmesinin ardından hız kazanan dijital lansmanlardan biri olan Yeni Vito  ve eVito Tourer tanıtımında  ilk konuşmayı Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Başkanı Marcus Breitschwerdt yaptı.

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar’dan 440 Bin Adetlik Satış

Breitschwerdt, 2019 yılında Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar olarak 440 bin araç sattıklarını bunun 300 bin adetinin ise yüzde 7 artışla Avrupa’da  gerçekleştiğini açıkladı.

2019 yılında elektrikli araç tanıtımlarına hız verdiklerini de söyleyen Breitschwerdt, markanın en küçük ticarisi Citan’ın da elektrikli modellerini tanıtacaklarını söyledi.  Vito’nun 25 yıl önce ilk olarak yollara çıktığını kaydeden Breitschwerdt, bugün İspanya’nın yanı sıra ABD ve Çin’de de üretildiğini kaydetti.

eVito Tourer 421 Kilometrelik Menzilliyle Dikkat Çekiyor

Daha sonra söz alan eDrive@VANs Başkanı Benjamin Kaehler ise araçlarla ilgili detayları anlattı. Konuşmasına İlk olarak eVito Tourer ile başlayan Kaehler, 90 KWh bataryaya sahip aracın 421 km menzil sunduğunu kaydederek ön tekerleklere monte edilen elektrik motorların 150 kW güç 362 Nm tork üreterek maksimum 160 km hıza ulaşabildiğini vurguladı.

Araç zeminin altına yerleştirilen bataryaların iç hacme veya kargo veya yolcu hacmine etki etmediğini söyleyen Kaehler, 110 kw’lık DC şarj ile eVito Tourer’ın yüzde 10’dan yüzde 80’e 45 dakikada hızlı şarj edilebileceğini vurguladı.

En Güçlü Dizel Vito 239 Beygir Gücünde

Akıllı ve verimli teknolojilerle donatılan Vito’larda yeni dizel motor seçeneklerinden de bahseden Kaehler, 136 beygir gücünden başlayan güç seçeneklerinin 239’e kadar çıktığını 500 Nm tork değerinin ise +30 Nm torkluk overtork gücüyle desteklendiğini ifade etti.

Yeni Airmatic süspansiyon ve 9G-TRONIC şanzımanla daha düşük titreşim ve ses ile konfor seviyesinin artığını belirten Kaehler, aracın; yayaları fark eden  aktif fren asistanı, aktif mesafe asistanı ve arkadaki kameradan görüntüyü dikiz aynasına aktaran sistem gibi  güvenlik teknolojileriyle donatıldığını kaydetti.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...