Reklamspot_img
Ana SayfaTicari AraçlarMercedes-Benz Türk İlk Üç Ayda Kamyon ve Otobüs İhracatında Öne Çıktı

Mercedes-Benz Türk İlk Üç Ayda Kamyon ve Otobüs İhracatında Öne Çıktı

Yılın ilk üç ayında Aksaray Kamyon Fabrikası’ndan 2 bin 865 adet kamyon ve çekici ile Hoşdere Otobüs Fabrikası’ndan ise 769 adet otobüs ihracatı yapan Mercedes-Benz Türk, Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sağladı.

Mercedes-Benz Türk, 2024’ün ilk çeyreğinde gerçekleştirdiği ihracat ile endüstrideki konumunu pekiştirdi. Şirket, yılın ilk üç ayında, Aksaray Kamyon Fabrikası’ndan 2 bin 865 adet kamyon ve çekicinin yanı sıra Hoşdere Otobüs Fabrikası’ndan gerçekleştirdiği 769 adet otobüs ihracatıyla Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam etti. Mercedes-Benz Türk’ün en çok kamyon ihracatı gerçekleştirdiği ülkeler Polonya, İspanya, İtalya olurken, otobüs ihracatında ilk üçte İspanya, Portekiz ve Fransa yer aldı. 

1970 yılında Mısır’a gerçekleştirdiği ilk otobüs ihracatı ve 2001 yılında Çek Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği ilk kamyon ihracatının ardından Mercedes-Benz Türk, bugün gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin yıldızı olmaya devam ediyor. 2023 yılını rekorlarla kapatan şirket, 2024’ün ilk çeyreğinde 2 bin 865 adet kamyon ve çekici, 769 adet otobüs ihracatıyla ağır ticari araç endüstrisindeki öncülüğünü sürdürdü. 

Mercedes-Benz Türk, 2024 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 7’sine imza atarken, Hoşdere Otobüs Fabrikasında ürettiği her 10 otobüsten 7’sini ihraç etti. İlk çeyrekte Hoşdere Otobüs Fabrikası’ndan 27 farklı ülkeye otobüs ihracatı yapılırken, Anadolu’nun merkezindeki Aksaray’da üretilen kamyonlar 13 ülkede yollara çıktı.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...