Reklamspot_img
Ana SayfaTicari AraçlarAğır TicariMercedes-Benz Türk Kamyon Ar-Ge Direktörlüğü'ne Yeni Atama

Mercedes-Benz Türk Kamyon Ar-Ge Direktörlüğü’ne Yeni Atama

Mercedes-Benz Türk’te Kamyon Ar-Ge Direktörlüğü görevine Melikşah Yüksel atandı. Kariyerine 1996’da başlayan Yüksel, şirkette birçok global pozisyonda görev aldı.

Mercedes-Benz Türk’te Kamyon Ar-GeŞasi Direktörlüğü görevini 2020 yılından bu yana başarıyla sürdüren Melikşah Yüksel, 01 Ocak 2021 tarihi itibarıyla Mercedes-Benz Türk’ün Kamyon Ar-GeDirektörü oldu.

Mercedes-Benz’deki kariyerine 1996 yılında Mercedes-Benz Almanya Meslek Lisesi’ndeki eğitimi sırasında başlayan Yüksel, Almanya Esslingen Üniversitesi’nde Otomotiv Mühendisliği bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksel, üniversite eğitiminden sonra 2003 yılında Mercedes-Benz Almanya Trainee Programı ile kariyerine devam etti. 2008-2014 yılları arasında Mercedes-Benz Hindistan Ar-Geekibinde görev alan Yüksel, söz konusu ülkede yeni fabrika kurulumu ve Hint pazarına uygun araçların üretiminde çeşitli görevler üstlendi. 2014 yılında Mercedes-Benz Japonya’nın Ar-Geekibinde yer alan ve şirketin ülkedeki ilk elektrikli seri kamyonunu geliştirmesinde Ar-Ge ve Proje Müdürü olarak önemli bir rol üstlenen Yüksel, 2018’de Mercedes-Benz Japonya’nın Ar-Ge Direktörü oldu. Yüksel, şirketteki kariyer yolculuğunu Ağustos 2020’de Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Şasi Direktörlüğü görevi ile sürdürdü. 41 yaşındaki Melikşah Yüksel, genç yaşına rağmen Hindistan, Japonya ve Türkiye’de önemli Ar-Geprojelerinde yer aldı ve gösterdiği başarıların ardından Mercedes-Benz Türk Kamyon Ar-GeDirektörü olarak yeni görevine atandı.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...