Ana Sayfa Güncel Haberler Nitelikli Ürünleriyle Conta Elastik Ürünler Treylercilerin Hizmetinde

Nitelikli Ürünleriyle Conta Elastik Ürünler Treylercilerin Hizmetinde

PVC pencere profilleri ve beyaz eşyalar için sızdırmazlık malzemeleri üretimiyle faaliyetlerini başlayan Conta Elastik Ürünler 2017 yılında treyler ve üstyapı grubuyla ürün yelpazesini genişletti.

2004 yılında Türkiye’de kurulmasının ardından Termoplastik Elastomer (TPE) bazlı conta üretiminde hızla gelişen Conta Elastik Ürünler San. Ve Tic. A.Ş hızlı büyümesine devam ediyor.

Conta Elastik Ürünler Teknik Satış Mühendisi Mahmut Yurdakul, şirketlerinin son dönemdeki yenilikleriyle ilgili sorularımızı yanıtladı. Firmalarının kuruluş aşamasında müşterilerinin ihtiyaçlarını, müşteri talepleri doğrultusunda belirleyerek dünya standartlarındaki üretim kalitesiyle karşılamak misyonu olduğunu söyleyen Yurdakul, “Ürün kalitesi ve servis konforu sayesinde (TPE) bazlı conta sektörünün önde gelen üreticisi konumuna geldik ve 2014 yılında Çin ve Amerika’da açılan üretim tesislerimizle kurulduğumuz tarihten itibaren global bir firma olma hedefimizi gerçekleştirdik” dedi.

Soru: Hangi sektörlere hitap ediyorsunuz?

Cevap: Başta PVC pencere profilleri olmak üzere alüminyum profiller, ahşap kapı pencere profilleri, beyaz eşya, buzdolabı, boru kelepçesi, alet kutuları, yemek taşıma kutuları ve 2017 yılı itibariyle treyler ürün grupları olmak üzere çeşitli sektörler için sızdırmazlık ürünlerinin imalatını yapmaktayız.

Sızdırmazlık Mükemmel Olmalı

Soru: Treyler sektöründe kullanılan contalar hakkında bilgi alabilir miyiz?

Cevap: Tırsan ve Conta Elastik Ürünler Ar-ge  departmanlarının ortak çalışması sonucunda Termoplastik Elastomer (TPE) bazlı treyler contalarımız sektördeki treyler üreticilerinin ve kullanıcılarının problemlerini çözmeyi hedefleyecek şekilde tasarlanmış olup, Avrupa normlarına uygun üretiliyor.

Treyler contalarımızın öne çıkaran özellikleri arasında başta mükemmel sızdırmazlık geliyor. Dört köşe kaynak yapılabilir yapısı sayesinde frigorifik araçlarda sağlanması gereken sızdırmazlık şartları en iyi şekilde sağlanmaktadır. Ürünlerimizde kalıcı deformasyonun iyi olmasıyla birlikte zamanla oluşabilecek sızdırmazlık sorunlarının da önüne geçiliyor.

Mükemmel sızdırmazlığın yanı sıra treyler contalarımızda kullandığımız slip-coat sayesinde yüzeyde gerçekleşen sürtünme azaltılarak araç kapılarında kolay açılma sağlanıyor. Bu sayede hem kullanıcıya yüksek seviyede konfor sunulurken hem de yırtılma ve sökülme problemlerinin önüne geçilerek ürünlerin dayanıklılığına katkıda bulunuluyor.

Kolay Montaj ve Dayanıklılık

Soru: Başka hangi faktörler ürünlerinizi rakiplerinden daha özel hale getiriyor?

Cevap: Montaj kolaylığı çok önemli bir unsur. Contalarımızın yapışabilir özelliğe sahip olması nedeniyle montaj sırasında alüminyum lama ve vida gibi ekstra montaj elamanlarına ihtiyaç duyulmuyor. Kolay montaj özelliği sayesinde zaman, işçilik ve malzemeden tasarruf sağlanarak üretim süreçlerine de katkıda bulunuyoruz.

Ayrıca dış ortam koşullarına karşı yüksek dayanıklılık da müşterilerimiz için önemli bir tercih sebebi. Termoplastik Elastomer (TPE) bazlı hammadde sayesinde contalarımız yüksek ozon ve UV direncine sahip olup zorlu hava koşullarına dayanıklılık gösteriyor. Bu sayede ürünlerimizi kullanan üreticiler

Soru: Conta Elastik Ürünler olarak tasarım, kalite ve sürdürülebilirlik konularında hangi ilkeleri  benimsediğinizi öğrenebilir miyiz?

Cevap: Conta Elastik Ürünleri A.Ş. olarak dinamik ve genç kadromuz ile yenilikçi, sürekli gelişen ve çözüm ortaklarını geliştirmeyi hedefleyen, etik ve sorumluluk bilincini benimsemiş bir yapıya sahip olup, dünya standartlarındaki üretim alt yapımız sayesinde kaliteyi birinci önceliğimiz haline getirerek, kalite standartlarından asla taviz vermiyoruz. Müşteri odaklı olup, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını doğru analiz ederek, sürdürülebilir çözüm ortakları olarak hizmet vermekteyiz.

Soru: Son olarak şu an firmanız istediğiniz konumda mıdır? İleriye dönük planlarınız nelerdir?

Cevap: Kurulduğu günden itibaren hızla büyüyen ve global bir şirket olan Conta Elastik Ürünler A.Ş olarak yatırımlarımıza ve büyümeye hız kesmeden devam etmeyi hedeflemekteyiz. Kalite ve müşteri memnuniyetini ilk sırada tutarak gelişmeye, yenilikleri takip etmeye, Ar-ge çalışmalarımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes-Benz Türk Kamyon Servis Hizmetlerinde Yeni Avantajlar Sunuyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz markalı kamyon kullanıcılarına, yetkili servislerindeki kaporta & boya atölyelerinde yaptığı harcamalar doğrultusunda, bir sonraki...
Reklam
Reklam