Ana SayfaYan SanayiPrometeon ABC‘nin 4 bin 500 Lastiğini Yönetecek

Prometeon ABC‘nin 4 bin 500 Lastiğini Yönetecek

Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye, bu kez başta Asya ve Avrupa olmak üzere geniş bir coğrafyaya taşıma operasyonları gerçekleştiren Kayseri merkezli ABC Uluslararası Transporter A.Ş. ile 300 çekici 450 treylerdeki lastiklerin yönetimi için anlaşma imzaladı.

Yurtiçi operasyonlarının yanı sıra Almanya, Avusturya, İtalya, Hollanda, Belçika gibi ülkelere transfer gerçekleştiren uluslararası lojistik ve nakliye şirketi ABC Uluslararası Transporter A.Ş. ve Prometeon Türkiye, 300 çekici 450 treylerdeki 4500 lastiğin yönetimi için güçlerini birleştirdi.

Lojistik sektörüne kara, hava ve deniz yolu taşımacılığının yanı sıra intermodal taşıma ile hizmet veren ABC Uluslararası Transporter A.Ş., iş birliği kapsamında Prometeon Türkiye’nin ProTruck çözüm ailesinde yer alan mobil bakım servisi FleetMobile hizmetlerinden yararlanacak. FleetMobile, gezici bir araç içinde, müşterinin lokasyonuna periyodik ziyaretler gerçekleştirerek lastik inceleme, hurdalık analizi, raporlama ve lastik bakımı hizmetlerini sunuyor. Fleet Mobile hem ölçüm hem de hava basıncına ilişkin tamamlamayı aynı anda yapması itibarıyla sektörde bir ilk olarak öne çıkıyor.

Bir yandan yatırımlarına devam ederken diğer yandan da bu iş birliğiyle operasyonel verimliliklerini çok daha yükselteceklerini belirten ABC Uluslararası Transporter A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Bilen, “Prometeon’dan ilk olarak 2018 yılında hizmet almaya başladık. ProTruck kapsamında lastik yönetimi ve raporlanmasının yanı sıra FleetMobile hizmeti sayesinde operasyonel maliyetlerimizi öngörerek etkin bir şekilde yönetilmesini sağladık ve tasarruf elde ettik. Değişen dünyanın değişen lojistik ihtiyaçlarına yanıt verirken, geniş bir coğrafyada sürdürdüğümüz taşıma operasyonlarımızı Prometeon’un ProTruck hizmetleriyle birlikte daha verimli hale getirmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak ise iş birliği için “Prometeon Türkiye olarak ABC Uluslararası Transporter A.Ş ile 2018’den bu yana devam eden iş birliğimiz şimdi daha güçlenerek devam ediyor. İş birliğimizdeki yeni bir açılım ile filodaki 300 çekici ve 450 treylerdeki 4500 lastiğin ölçümleri, raporlamaları, stok yönetimi ve takibini gerçekleştireceğiz. Böylece ABC Uluslararası Transporter A.Ş.’nin lastik yönetimini üstlenerek hem kendi işlerine daha fazla odaklanabilmelerini sağlayacağız hem de lastik konusundaki maliyetlerini minimize edeceğiz” dedi.

Prometeon Türkiye, ABC Uluslararası Transporter A.Ş. filosundaki 300 çekici 450 treyler için lastik yönetimi gibi hizmetlerin yanı sıra Prometeon Türkiye’nin mobil bakım servisi FleetMobile hizmetlerinden yararlanacak. “ProTruck” çatısı altında yürütülen yeni lastik ihtiyaçlarının tespiti kapsamında ABC Uluslararası Transporter A.Ş. için yeni lastikler de sağlayan Prometeon ayrıca, düzenli saha çalışmaları ve hurdalık analizi ile zamanında tespit ve müdahale, doğru hava basıncı uygulaması ve stok yönetimi hizmetlerini de sunacak.

Prometeon Türkiye, premium marka Pirelli ticari lastiklerle beraber sunduğu ProTruck hizmetleriyle müşterilerin lastiklerinden en yüksek verimi almalarına destek olmayı ve ana işlerine odaklanmalarını sağlamayı hedefliyor.

Prometeon’dan Uluslararası Taşımacılığa Özel Lastik Serisi

Prometeon’un filolara yönelik yüksek performans ve uzun ömürlü lastik ailesi “PROWAY” ve uluslararası taşımacılığa yönelik tasarladığı “ST:01 Neverending Energy” lastik serileri filoların lastik maliyetlerini düşürürken performans vaat ediyor.

Uluslararası taşımacılıkta uzun ömür, yakıt tasarrufu gibi öncelikli ihtiyaçları karşılayan Prometeon’un treyler lastiği “ST:01 Neverending Energy” güçlendirilmiş yanakları ile yanal darbelere karşı maksimum dayanıklılık sunuyor. Merkezi kanallar sayesinde taban hareketinde azalma ve sonuç olarak daha düşük dönme direnci sağlıyor. 5 adet çevresel blok sayesinde yırtılmaların önüne geçilirken, yüksek silika içeren kauçuk bileşimi, düşük dönme direnci ve üstün dayanıklılık için yüksek ısı oluşumunu engelliyor.

ST:01 Neverending Energy

Türkiye’deki fabrikasında üretim yapan Prometeon Lastik Grubu’nun ST:01 Neverending Energy lastikleri de Türkiye’de üretiliyor. Seri, 385/55R 22.5 ve 385/65R 22.5 ölçüleri ile satışa sunulan lastikler Türkiye’nin yanı sıra başta Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine ihraç ediliyor. Seri ayrıca, AB Lastik Etiketi Yönetmeliği’ne göre yakıt verimliliği ve ıslakta tutunmada sahip olduğu “A” sınıfı etiketi ile güvenlik ve yakıt tasarrufu gibi konularda kendini ispatlıyor. Dönme direnci, lastik dönerken dönüş yönünün tersine etki eden bir güç olarak, binek ve ticari araçlarda yakıt tüketiminin yüzde 20’sine kamyonlarda ise yüzde 35’ine kadar etki ediyor.

AB Lastik Etiketi Yönetmeliği’ne göre lastikler A’dan (en iyi), F’ye (en kötü) sıralanıyor. AB yakıt tasarrufu simülatörüne göre etiket değeri sayesinde ST:01 Neverending Energy, referans rakibiyle karşılaştırıldığında 100 araçlık bir filoda yılda yaklaşık 200 bin TL yakıt tasarrufu sağlıyor.

PROWAY serisi

Prometeon’un uzun yol taşımacılığı yapan kamyon ve çekiciler için ürettiği PROWAY serisi ise 2020 ilk çeyrek itibariyle ürün ailesine yeni katılan ölçülerle birlikte tamamlandı. Daha fazla yakıt tasarrufu sağlayan azaltılmış dönme direnci sayesinde uzun mesafe taşımada maksimum verimlilik elde edecek şekilde tasarlanan seri, bir önceki seriye göre artırılan kilometre performansıyla dikkat çekiyor.

Yeni PROWAY serisi, direksiyon aksı için geliştirilen FH: 01TM ve çeker aksı için dizayn edilen TH: 01TM ile 4 mevsim kullanım imkanı sağlıyor. Ön lastiğindeki M+S ve 3PMSF işaretlemesi ile rakiplerinden ayrışan PROWAY, kış koşullarında da güvenliği garanti ediyor. Çeker akslar için özel tasarlanan TH: 01TM, lastik ömrü boyunca kaygan yüzeylerde çekiş gücünü geliştirmek ve korumak için dizayn edildi. TH: 01TM PROWAY’in enerji verimliliği sağlayan geliştirilmiş yenilikçi taban hamur bileşimi, (C sınıfından B sınıfına) bir önceki seriye göre dönme direncini yüzde 20’ye yakın azaltırken kilometre performansından ödün vermiyor.

Sırt geometrisi ve yere basma alanı düzenli aşınma sağlamak üzere geliştirilen TH:01TM, karlı zeminlere tutunmada yüzde 20 iyileşme ve yüksek  yol tutuşu ile zorlu koşullarda yüksek güvenliği sağlıyor Seri, 315 / 60R 22.5, 315 / 70R 22.5 ve 315 / 80R 22.5 ölçüleri ile kullanıcılara sunuluyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...