Ana SayfaTicari AraçlarAğır TicariRenas Lojistik, Renault Trucks’ın T520 Çekicileriyle Filosunu Güçlendirdi

Renas Lojistik, Renault Trucks’ın T520 Çekicileriyle Filosunu Güçlendirdi

Renault Trucks T520 çekicileriyle filosunu güçlendiren Renas, Türkiye’nin gıda lojistiği alanında etkin bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye’nin en önemli lojistik üslerinden biri olan Mersin’in gıda lojistiği alanında uzman lojistik firmalarından Renas, filosuna 12 adet Renault Trucks T520 çekici kattı. 2023 yılında başlayan alımlarıyla filosunun yaklaşık yüzde 60’ını Renault Trucks çekicilere dönüştüren Renas’ın tüm Renault Trucks araçları 520 beygir gücünde yola çıkıyor.

Renas Lojistik, tüm Avrupa ülkelerine ve Türki Cumhuriyetleri’ne yaş meyve-sebze lojistiği gerçekleştiriyor. Araçlarını düzenli yenileyen Renas, hem filosunu güçlendirmek hem de yenilemek için yaptığı yatırımlarda Renault Trucks T520 çekicileri tercih ediyor.

Renas Lojistik’in yeni araçları Yönetim Kurulu Başkanı Masum Aktaş’a Renault Trucks Türkiye ve Erman Ticari Araçlar’ın yöneticileri tarafından teslim edildi. Masum Aktaş, teslimatta yaptığı açıklamada; “Renas Lojistik, aile kökenli lojistik hizmetleri sunan bir firma. Mersin’deki lojistik firmaları ve meslektaşlarımız, dostane ama çekişmeli bir rekabet ortamında müşteri memnuniyeti doğrultusunda yatırım yapar. Bu nedenle Mersin, coğrafi ve stratejik konumunun yanı sıra firmaların kazandırdığı değer ile de bugün önemli lojistik üslerinden biri. Rekabetten beslenen, her zaman gelişime açık, yatırım yaparak büyümeye devam eden firmalarız. Bu doğrultuda Renault Trucks’ın araçları kadar, satış ve satış sonrasındaki bölgemizde güçlü varlığı birçok filo tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Renas Lojistik olarak bu anlamda güçlü referansları takip ederek yeni alımlarımızı Renault Trucks ile yapmaya başladık. Filomuzu hızlıca yenileyerek yarısından fazlasını konforu ve performansı açısından hem yöneticilerimizin hem de sürücülerimizin tercihi olan Renault Trucks T520 çekicilere dönüştürdük” dedi.

Renas Lojistik, Renault Trucks’ın Excellence Bakım Onarım Sözleşmesi ile araçlarının satış sonrası hizmetlerini Erman Ticari Araçlar ile yönetecek. Böylece araçların kullanımı gereği doğal olan ama planlanmayan bakım-onarım gerekliliklerinin önüne geçebilecekler. Renas Lojistik filosuna özel olarak hazırlanan bir bakım programı sayesinde plansız aksaklıkların ve maliyetlerin minimumda tutulması sağlanacak.

Yeni yatırımlarında Renas, Renault Trucks Finansal Hizmetler’in (RTFS) çözümlerinden de faydalandı. RTFS’nin sunduğu çözümler ile finansman avantajı da sağladıklarını belirten Masum Aktaş; “Düşük faizli kredi avantajı, ideal ödeme planları tabi ki önemli. Ancak finansal avantajın ötesinde kolaylıkla ilerleyen süreç  ve hızlı çözüm sağlanması çok değerli. Bu süreçlerin tek noktada çözüme ulaşması zaman ve iş gücü kazancı” şeklinde açıkladı.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks, Jumbo ve SVZ Elektrikli ‘Oxygen’ Prototipini Test Ediyor

Renault Trucks, test kamyonu Oxygen ile Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. İlk testlerin ardından, şehir içi lojistiğine yönelik yeni bir versiyon Ekim 2024'te Amsterdam'da test...