Ana SayfaTicari AraçlarRenault Alaskan’la Pick Up Pazarına İddialı Giriyor

Renault Alaskan’la Pick Up Pazarına İddialı Giriyor

Renault Alaskan’la Pick Up Pazarına İddialı Giriyor

Hafif ticari araç pazarındaki başarısını 1 tonluk pick up segmentinde de göstermek isteyen Renault, geçen sene ilk defa gün yüzüne çıkardığı Alaskan modelini markanın popülerliğinin yüksek olduğu Latin Amerika ülkelerinden Kolombiya’da tanıttı.

Dünya çapında toplam ticari araç satışlarının üçte birini oluşturan pick up segmentinde toplam 5 milyon araç satılıyor. Bugüne kadar bu segmente uzak duran neredeyse bütün markaların ilgi göztermeye başlayarak hazırlıklarına devam ettiği segmentte 2019 yılında yüzde 20 büyüme bekleniyor.

Kolombiya’da konuşan Renault Başkan Yardımcısı, Hafif Ticari Araçlar Bölümü Global Başkanı Ashwani Gupta “Bu harika pick up dünyadaki hem profesyonel kullanıcıların hem de bireysel müşterilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak. Alaskan’la birlikte hafif ticari araçta bölgesel lider olmaktan çıkıp küresel lider olma yolundayız” dedi.

Geçen yıl ilk defa Paris’te ortaya çıkan araçla tamamen aynı çizgilere sahip olan Alaskan, Renault’un  binek araçlarında da kullandığı DNA’yı başarılı bir şekilde yansıtıyor. Renault Tasarım Direktörü Laurens van den Ackerin imzasını taşıyan Alaskan’ın dış tasarımında Navara’ya göre önemli farklılıklar göze çarparken, iç tasarımda ise direksiyon dışında fazla değişiklik yapılmamış.

Motor olarak Renault Grubu’nun 2,3 litrelik Euro 6 dizel makinası 160 ve 190 beygir güçlerinde sunuluyor. Bağımsız arka süspansiyon teknolojisinin kullanıldığı Alaskan’da 3,5 ton çekme kapasitesi ve gelişmiş offroad özellikleri dikkatleri çekiyor.

Laurens van den Acker ise araçla ilgili olarak, “Alaskan’ın etkileyici ön tasarımı ve kaslı hatları güç ve sağlamlıkla birlikte pick up dünyasına taze bir hava getirerek hem iş hem de keyif kullanımlarında müşteri deneyimini zenginleştiriyor” dedi.

6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzımanla sunulacak olan Alaskan Elektronik Sınırlı Kaymalı Diferansiyel (eLSD) gibi önemli bir offroad teknolojisini de sunuyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Tırsan, Patent Kategorisinin 4’üncü Kez Şampiyonu Oldu

Tırsan, 2023 TAYSAD Ödülleri Patent kategorisinde 1’incilik ödülünün sahibi oldu. Ar-Ge çalışmalarına sürekli devam eden Tırsan, En Çok Patent Tescili Alan Üyeler kategorisinin 4’üncü...