Ana Sayfa Yan Sanayi SSAB’den Ascendum Makina'ya Hardox Aşınma Plakası Eğitimi

SSAB’den Ascendum Makina’ya Hardox Aşınma Plakası Eğitimi

Reklam

Volvo İş Makinaları’nın Türkiye distribütörü Ascendum Makina, müşterilerine her zaman daha kaliteli hizmet verebilmek adına aldığı eğitimlere bir yenisini daha ekledi. SSAB Türkiye Teknik İş Geliştirme Müdürü Devrim Sağlam, Ascendum Genel Merkez’inde, Hardox çelik  üzerine kapsamlı bir seminer verdi.

SSAB Türkiye, Hardox çeliğin doğru kullanımı ve diğer çelik plakalara göre gösterdiği üstün farkları anlatan eğitim çalışmalarına devam ediyor. Tüm Türkiye’yi dolaşarak sektördeki bütün paydaşların Hardox çelik hakkında bilgi sahibi olması ve toplam karlılığın arttırılması adına verilen eğitimlerden sonuncusu Ascendum Makina Genel Merkez’inde gerçekleştirildi. Eğitim hakkında açıklamalarda bulunan Ascendum Makina Pazarlama ve Satış Destek Müdürü Serhan Özkan, “İsveç markası Volvo İş Makineleri olarak iş ortaklarımıza değer katan en kaliteli ürünleri pazara sunmaya çalışıyoruz. Volvo gibi İsveç kökenli SSAB, iş makinelerinde de sıklıkla kullanılan aşınma plakaları konusunda dünyanın en önde gelen firmalarından. Bu tarz eğitimlerle, öncelikle kendi saha ekiplerimizin bilgi seviyesini yükselterek, iş ortaklarımıza sahada en doğru şekilde teknik destek vermelerini sağlamaktayız” diye konuştu.

 Eğitimi SSAB Türkiye Teknik İş Geliştirme Müdürü Devrim Sağlam düzenledi. Ascendum Makina’nın tüm Türkiye’ye dağılan satış ağından temsilciler semineri dikkatle takip etti. Konuyla ilgili konuşan Sağlam, “Temel amacımız; herkesin doğru bilgi sahibi olması. Bu amaçla Hardox çeliğin tek bir çeşidinin olmadığını ve doğru yerde doğru Hardox çelik kalitesinin kullanımıyla, daha uzun ömürlü malzeme elde edilebildiğini Ascendum Makina çalışanlarına anlatmaya çalıştık. Doğru noktalarda kullanılan bir Hardox çeliğin, ürün ömrünü 2 ile 2.5 kat arasında arttırdığını göstermeye çalıştık. Böylece Ascendum Makina ekibi müşterilerine doğru ürünü tercih etmeleri noktasında daha prosfesyonel bir yönlendirmede bulunabilecekler. Böylece son kullanıcının elde edeceği kar artabilecek” diye konuştu.

Tamamen saf çelik

Eğitimde Hardox çeliğin diğer çeliklerden farkları da anlatan Sağlam, “Yüksek miktarda temizlik uygulamasına uğrayan Hardox çelik tamamen saf hale geliyor. Bunun yanında dünyada çıkarılan en temiz demir cevheri olduğu da tüm otoriteler tarafından kabul edilmiş bir gerçek olarak öne çıkıyor. Sülfür ve silisyum oranı en düşük cevher olduğu için SSAB dünya genelinde bütün rakiplerinin önünde yer alıyor. Böylesine temiz bir cevher olmasına rağmen vakum altında yapılan ek temizleme işlemine de uğrayarak, saf bir çelik elde ediliyor. Seminerde Hardox çeliğin, kontrollü bir haddeleme ve su verme sürecinden de geçiyor. Bu üstün kontrollü süreçlerle, işlenebilirlik, kaynatabilirlik, bükülebilirlik konusunda plakadan plakaya değişmeyen stabil kaliteyi sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kova üretiminde Hardox çelik

Seminere katılan Ascendum Makina Satış Ekibi özellikle kovalar konusunda çeşitli sorular da yöneltti. Sektörde genel olarak kova üretiminde özellikle ağız bıçakları ve yan bıçaklarda Hardox çelik ürünleri tercih ediliyor. SSAB Türkiye Teknik İş Geliştirme Müdürü Devrim Sağlam, kovaların tamamının da Hardox çelikten yapılabileceğinin altını çizdi.

Marka programları konusunda açıklamalar yapan SSAB Özel Çelikler, Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Güney Avrupa Pazarlama Müdürü Murat Kozan ise, “Sert, tok, etkin maliyetli ve orijinal Hardox® çelikten yapılmış gövdeler arayanlar, Hardox In My Body marka işaretine bakabiliyor. Bir ürünün üzerinde bu logonun olması, ürünün Hardox çelik kullanılarak imal edildiğini ve daha alt kalitede bir taklitten yapılmadığını doğruluyor. Bu logo, eşsiz aşınma direnci ve darbe dayanımı sunan birinci sınıf bir ürünü temsil ediyor ve kullanım süresince zaman ve maliyetten tasarruf edileceği anlamına geliyor” dedi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR