Reklamspot_img
Ana SayfaTicari AraçlarTemsa Sıfır Emisyon ve Akıllı Ulaşımı Hedefliyor

Temsa Sıfır Emisyon ve Akıllı Ulaşımı Hedefliyor

TEMSA, 2017 yılı değerlendirme toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi. TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, şirketin 2017 yılı gerçekleşmeleri ve 2018 hedefleri basınla paylaşıldı.

Otobüs ve midibüs pazarı birlikte değerlendirildiğinde, TEMSA’nın 1.500 adetlik satış ve yüzde 28’lik payla, son üç yıldır olduğu gibi 2017 yılını da lider tamamladığının altını çizen TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, “Yurtiçini değerlendirdiğimizde, pazar payımız şehirlerarası otobüs segmentinde yüzde 27; midibüs segmentinde yüzde 34; şehir içi segmentinde ise yüzde 12 olarak gerçekleşti dedi

Elektrikli Otobüste Yelpaze Genişliyor

Yıldırım, toplantıda sıfır emisyon hedefi için uzun süre şarjlı MD9 Electricity ve Avenue Electron modellerini tamamen kendi teknolojileriyle seri üretime hazır hale getirdiklerini ve Aselsan ile birlikte geliştirilen ve kısa şarjla çalışabilen Avenue EV’nin de çok yakın zamanda seri üretime hazır olacağını vurguladı.

ABD’de 1.000’i Aşkın Temsa Yollarda

TEMSA’nın Fransa’dan Almanya’ya, İspanya’dan Amerika pazarına kadar 66 ülkedeki faaliyetleriyle ilgili bilgileri de paylaşan Hasan Yıldırım, ABD pazarından çarpıcı bir örnek verdi. ABD’de 1.000 adet TEMSA otobüsün yollarda olduğunu belirten Yıldırım, “ABD gibi uzak bir coğrafyada güçlenerek büyümeyi sürdürüyoruz. ABD pazarındaki payımız yüzde 10 seviyesinde. Facebook’tan Netflix’e, Tesla’dan Google ve Apple’a kadar Silikon Vadisi çalışanları bugün TEMSA markalı servis araçlarıyla taşınıyor. Diğer bir deyişle bir teknoloji firması olarak konumladığımız TEMSA, dünyanın teknoloji devlerine hizmet veriyor” diye konuştu.

Otobüs pazarında yaşanan daralmanın dibi gördüğünü ve 2018 yılında artış yaşanacağını kaydeden Yıldırım, asıl önemli olanın Türkiye’nin gerek üretim gerek yan sanayisiyle bir ticari araç hub’ı olması olduğunu ve takip eden olmaktan çıkıp takip edilen konusuna odaklanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yeni Havaalanı İçin Elektrikli Ulaşım Düşünülmeli

İstanbul’da dünyanın en büyük ve en modern havalimanının inşa edildiğini de kaydeden Yıldırım, bu havaalanına ulaşımın yüzde 100 elektrikli araçlarla yapılması gibi bir fırsatın Türkiye’nin önünde durduğuna dikkat çekti.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...