Ana Sayfa Güncel Haberler Thermo King Yeni T Serisi İle Daha Sessiz Daha Verimli

Thermo King Yeni T Serisi İle Daha Sessiz Daha Verimli

Thermo King’in dizel kamyon ailesinin üyesi T-serisi modelleri, sessiz çalışma, düşük yakıt tüketimi, azaltılmış çevresel etkisi ve 55 dereceye kadar kanıtlanmış performansı gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Thermo King yeni T Serisi, güvenilirlik, performans ve düşük işletme maliyetleri ile sektörde yeni standartları belirliyor. T Serisi, yüksek performans için geliştirilirken, kabin içinden kontrol sistemiyle kolay ve hatasız bir kullanım avantajı da sağlıyor. Maksimum verimlilikle optimum performansı sunan ünite, daha düşük egzoz emisyonu ile daha düşük karbon salınımına sahip.

Thermo King, T-Serisi’nde maksimum verimlilik sunarken aynı zamanda performanstan ödün vermeden daha düşük yakıt tüketimi sağlar. T-1200R modellerinde bulunan ETV valfi sayesinde ünite içinde istenilen sıcaklığı sabitleyerek yakıt tasarrufu sağlamasının yanında taşınan ürünün kalitesini korumaya yardımcı olduğu kaydediliyor. Ayrıca TSR ve TSR-3 kumanda panel sistemi yakıt tasarrufunu artıran özelliklere sahip olduğundan daha düşük işletme maliyeti oluşturduğu ifade ediliyor.

Thermo King T-serisi üniteleri, uzun ömürlü krank mili yatakları ile X426 C5 ve X430 C5 kompresörle daha fazla pompalama kapasitesine sahip yeni kompresörler daha yüksek hacimsel verim imkanı sağlıyor.

Opsiyon olarak tercih edilebilen Whisper gürültü önleyici kit, özellikle şehir içi dağıtımda ve sessizlik istenen bölgelerde gürültü kirliliğinin önemli ölçüde önüne geçiyor. Thermo King’in akustik laboratuvarlarında kapsamlı testlerle geliştirilen T-Serisi Whisper’in, en zorlayıcı şartlarda dahi soğutma kapasitesinden ödün vermeden sessiz bir performans sağladığı vurgulanıyor. Ürün, mikro kanal teknolojisine sahip daha büyük kondansatörlerin, düşük gürültüye sahip fanların ve ses yalıtım malzemelerinin kullanılmasıyla daha sessiz hale getirildi. Ayrıca düşük gürültü sınıfına giren rakiplerine göre de %20 daha sessiz olmasıyla öne çıkıyor.

Yeni T Serisinde grafikli ekran görüntüsü kullanım kolaylığı sağlarken, ünitenin emniyetli şekilde çalışmasını sağlayan alarm sistemleri de bulunuyor. Bakım zamanı için hatırlatıcıların bulunduğu ünitenin elektrik ve motor aksamına kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Ünitede bulunan TSR ve TSR 3 kumanda panelinde bulunan kilitlenebilir tuş takımı, dizel/elektrik otomatik geçiş, ayar noktası uyarısı, ünitenin emniyetli şekilde çalışmasını sağlayan alarm sistemleri, dizel motor ve elektrik stand-by modu, saat sayaç ekranı, DAS (veri toplama sistemi) ve TracKing (uydu takip sistemi) özelliği ile şifreli koruma gibi geliştirilmiş birçok özelliği sayesinde etkin şekilde kullanılıyor

Etkili Doğuş Otomotiv Thermo King İşbirliği

Thermo King markasının Türkiye distribütörlüğünü 2008 yılından beri Doğuş Otomotiv yürütüyor. 2008 yılından bugüne kadar Doğuş Otomotiv, sektörde ilk kez müşteri destek hattını kurması, kumanda paneline Türkçe dil alternatifini ekletmesi, ünitenin kayıt altına aldığı hava hareketlerinin raporunu yazılı olarak veren dokunmatik TouchPrint yazıcının, kapının açıldığı anda soğutmayı durduran kapı sensörü, sektörün dijital dönüşümüne çok önemli katkılarda bulunmuştur. Farma – İlaç taşımacılığındaki gereksinimleri ve talepleri olarak karşılayan, AB normlarına uygun İyi Dağıtım Uygulaması (GDP)’nı geliştirmiş ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Yetkilendirme Protokolü oluşturarak, ATP Anlaşması kapsamında test, onay ve belgelendirme işlemlerine Gebze, Sakarya ve Hatay bölgesinde devam ediyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam