Ana SayfaGüncel HaberlerTırsan’dan Avrupa’da Stratejik Satın Alma

Tırsan’dan Avrupa’da Stratejik Satın Alma


Türkiye treyler pazarının lideri Tırsan, son yıllarda büyük başarı sağladığı Avrupa pazarında önemli bir satın almaya imza attı. Kässbohrer ile birlikte bünyesinde bulunan diğer markası Talson, Hollandalı Van Eck Trailers’i geçtiğimiz günlerde bünyesine kattı.

1912 yılında kurulan ve yenilikçi, yüksek kaliteli özel treylerleriyle tanınan Van Eck Group, 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Van Eck Trailers B.V ismiyle yüzde 100 hissesiyle Hollanda merkezli Talson Trailers B.V bünyesine geçti. Bilindiği gibi Talson’u 2003 yılında Türkiye’nin en büyük treyler üreticisi Tırsan bünyesine katmıştı.  

Van Eck Trailers B.V’nin üretim, satış ve satış sonrası faaliyetleri Hollanda Beeds’te devam edecek. Talson Trailers ve Van Eck Trailers markalarının ikisi de hava kargo için yürüyen zeminli treyler ve çift katlı treyler çözümlerinde Avrupa’nın önde gelen isimleri arasında yer alıyor.

Talson’un güçlü kaynakları, kalitesi, müşteri merkezli yenilikleri ve Van Eck’in geçmişten gelen “Eckcellence” olarak tabir edilen mükemmelliğinin; Hollanda’nın ekonomisine, çalışanlarına, müşterilerine ve tedarikçilerine olduğu kadar Avrupa’nın sürdürülebilirlik hedeflerine de katkıda bulunacağı ifade ediliyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...