Reklamspot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerTREDER’in Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

TREDER’in Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Türkiye’nin komşu ülkelerinde yaşanan jeopolitik risklerin azalmasıyla treyler sektörü hedeflerine daha kolay ulaşmayı hedefliyor.

Treyler Sanayicileri Derneği’nin 8. Olağan Genel Kurulu 13 Nisan 2018 tarihinde Koluman Samandıra Tesisleri’nde yapıldı. Genel Kurul’da 2017 faaliyetleri ile ilgili olarak Genel Sekreter Ayhan Eryazar bir sunum yaptı. Mali tabloların oybirliği ile ibra edilmesinin ardından, Nisan ayı yönetim kurulu gündeme geldi. Yönetim kurulunda 2018 yılındaki çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.  Bu yıl içerisinde yapılacak olan Treyler Zirvesi ile ilgili hareket planı çizildi.

TREDER Başkanı Kaan Saltık, TREDER’in treyler sektörünün gelişmesinde çok önemli bir rol oynadığını belirterek, genç bir dernek olmalarına karşın sektörün önünü açan çalışmalara imza attıklarını vurguladı. Global piyasalardaki çalkantıların içeresinde Türkiye treyler ihracatını arttırmak için güç birliği yaptıklarına değinen Başkan Saltık, hükümetin hurda teşvikini önemli gördüklerini ve sektörün ihtiyacı olduğunu gündeme getirdi. Saltık, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin treyler üretim merkezi olma hedefi var. Bir milyar dolarlık ihracat hedefimiz var. Hedeflerimize ulaşmaya her zamankinden daha yakınız. Ülkemizle ilgili jeopolitik risklerin azalmasıyla ve hükümetimizin desteğiyle hedeflerimize daha çabuk ulaşacağımıza inanıyorum”

TREDER’den TSK Dayanışma Vakfı’na Önemli Bağış

Türk treyler sektörünün tek temsilcisi TREDER (Treyler Sanayicileri Derneği), sektörel sorumluluklarının yanı sıra toplumsal sorumluluklarını da yerine getiriyor. TREDER üyeleri, TSK Dayanışma Vakfı’na 100 bin TL bağışladı. TREDER üyelerinin gönüllülük esasına göre topladığı bağış, 18 Nisan 2018 tarihinde TSK Dayanışma Vakfı’nda düzenlenen törenle takdim edildi. Törene TREDER Başkanı Kaan Saltık, TREDER Yönetim Kurulu üyesi Yalçın Şentürk ve Ali İhsan Çulha, Temsilci Burak Badat ile Genel Sekreter Ayhan Eryazar katıldı.

TREDER Başkanı Kaan Saltık, bağış töreninde treyler sektörü hakkında TSK Dayanışma Vakfı yetkililerine bilgi vererek, sektörün hedeflerinden bahsetti. Vakfın çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Başkan Saltık, Vakıf yetkililerine teşekkürlerini sundu.

TREDER Başkanı Kaan Saltık’a verdiği desten dolayı TSK Dayanışma Vakfı tarafından teşekkür beratı ve şilti verildi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...