Reklamspot_img
Ana SayfaYan SanayiTreylerciler Aspöck Yetkilileriyle Bir Araya Geldi

Treylerciler Aspöck Yetkilileriyle Bir Araya Geldi

Treyler aydınlatma sistemlerinin güçlü markası Aspöck, tedarikçi ziyareti çerçevesinde TREDER heyetine yeni ürünler hakkında bilgiler verdi.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk başkanlığındaki Yönetim Kurulu üyeleri; 24 V Satış Direktörü Wolfgang Ahamer, Aspöck Aydınlatma Sistemleri Genel Müdürü Selçuk Akman, Satış Müdürü Mahmud Eralp Abduşoğlu, 24 V Satış Müdürü Nico Waldmann ile bir araya geldi. 

TREDER heyeti, treyler aydınlatma sistemlerinin güçlü markası Aspöck’e yaptığı tedarikçi ziyaretiyle yeni ürünler hakkında bilgiler aldı. 24 V Satış Direktörü Wolfgang Ahamer, yaptığı sunumda müşteri taleplerine göre Ar-Ge’den başlayarak, test, üretim gibi bütün süreçlerin bünyelerinde yapıldığını söyledi. Ahamer, Aspöck’ün bir aile şirketi olduğunu ve 40 yılı aşkın bir deneyime sahip olduklarını aktardı. Avrupa treyler aydınlatma sistemleri alanında lider olduklarını vurgulayan Ahamer, 1.650 çalışanları bulunduğunu ve yıllık 190 milyon Euro ciroya sahip olduklarının bilgisini verdi. “Avusturya merkezli, premium kalitede üretim yapan bir şirketiz. Müşteri ihtiyaçlarına yönelik inovatif bir yapımız var. Avusturya, Portekiz ve Polonya’da üretim yerlerimiz bulunuyor” diyen Ahamer, üreticilere yakın olmak adına bulundukları pazarlarda ofis açtıklarını belirterek, Türkiye’deki ofislerinde müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçladıklarını anlattı.

Amaher: “Avrupa treyler pazarı düşüyor”

Üretim merkezlerinde, 50 tondan 1.500 tona kadar injeksiyon yapıldığına değinen Ahamer; otomotiv, karavan, otobüs, motosiklet, tarım makineleri, kamyon ve treyler segmentlerinde ürün sunduklarını söyledi. “2008 krizinin ardından şirket yönetimi stratejik olarak treyler dışında da faaliyet göstermeyi planladı. Bu oranın yüzde 30’u geçmemesi bekleniyor” diyen Ahamer, geçen yıl 500 bin ünite treyler stop lambası satışı gerçekleştirdiklerini ve cironun yüzde 60’ının treylerden geldiğini söyledi.

Avrupa treyler pazarı hakkında da bilgi veren Ahamer, 2019 yılında Avrupa pazarının yüzde 6 düşeceğini, gelecek yıl ise düşüşün yüzde 15 olarak beklendiğini kaydetti.

Akman: “Modüler Aspöck ürünleri verim sağlıyor”

2020 yılından itibaren piyasaya sunulacak olan EcoLed II hakkında bilgi veren Aspöck Aydınlatma Sistemleri Genel Müdürü Selçuk Akman ise, bu ürünün bütün fonksiyonlarının LED özellikli olacağının bilgisini vererek, ürüne gelecek yıllarda önemli ölçüde talep beklediklerini söyledi. EcoLed II’nin Europoint III’ten daha uygun bir fiyata piyasaya sunulacağını belirten Akman, lambanın modüler yapıya sahip olduğunu, bu sayede tamirat esnasında lambanın tamamının değil sadece camının değiştirileceğini vurguladı.  “Lamba 180 derece döndürülerek iki tarafta da kullanılabiliyor. Bu anlamda filolar sağ veya sol diye iki ayrı stok yapmak zorunda kalmıyor” diyen Akman, aynı zamanda lambanın boynuzunun da modüler olduğunu ve kazalarda lambaya zarar vermeyecek şekilde dizayn edildiğini söyledi.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, derneğe verdiği destek ve bilgilerden ötürü Aspöck yetkililerine teşekkürlerini sundu. Aspöck’ün müşteri talepleri doğrultusunda üretim yaptığına değinen Şentürk, “Avrupa treyler pazarı da düşüş trendine giriyor. Yurtiçi pazarımızın durumu zaten ortada. Ancak gelişim durmuyor. Bugün yapılan sunumlarda yeni ürünleri görme şansı yakaladık. Türk treyler sektörü olarak daha iyisini üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...