Ana Sayfa Yan Sanayi Türkiye Pazarının Lideri Bir Kez Daha Thermo King

Türkiye Pazarının Lideri Bir Kez Daha Thermo King

Türkiye Pazarının Lideri Bir Kez Daha Thermo King2008 yılından bu yana Türkiye’de distribütörlük faaliyetleri Doğuş Otomotiv tarafından sürdürülen Thermo King, 2015 yılında gerçekleştirdiği 606 adetlik satış ile en çok tercih edilen soğutucu ünite markası oldu.

Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk, her geçen yıl artan satış grafiği ile paralel olarak liderliklerini de sürdürdüklerini belirterek “Thermo King olarak başarılı bir yılı daha geride bıraktık. 2015 yılında sağlık sektörüne yönelik soğuk zincir taşımacılığı ürünlerimiz ile öne çıkarken, lider olduğumuz treyler ünitesi pazarında SLX-e modelimiz ile pazarın üzerinde büyüme gerçekleştirdik. Thermo King olarak Avrupa ile aynı anda Türkiye pazarına sunduğumuz GDP sertifikalı ünite satışında Avrupa’da beşinci sıraya yükseldik. Bu dönemde Türkiye’de ilk kez GDP sertifikalı ünite satışı gerçekleştirdik. Aynı şekilde motordan tahrikli ünitelerimiz Ce ve V serisinde ise büyüme hızımızı iki kat artırdık. Tüm bu satışlar doğrultusunda toplam pazar yüzde 11 daralırken,  bir önceki yıla göre pazar payımızı yüzde 10 oranında artırmış bulunuyoruz.” dedi.

Thermo King Marka Müdürü Suna Türk, 2015 yılında müşteri odaklı çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek “Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ile müşterilerimizle birebir görüşme fırsatı bulduk. GDP sertifikalı ünitelerimiz ile hedef kitlemize sağlık sektöründe ilaç taşımacılığı firmaları ve lojistik şirketlerini de katarken,

e-ticaret yapan ve hızlı tüketim gerçekleştiren sanal marketlere de çözüm üretmeye başladık. Thermo King Türkiye olarak hedefimiz, genişleyen ürün gamımızla 2015 yılındaki satış performansımızı daha da üst noktalara çıkartarak liderliğimizi sürdürmektir” şeklinde konuştu.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes-Benz Türk Kamyon Servis Hizmetlerinde Yeni Avantajlar Sunuyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz markalı kamyon kullanıcılarına, yetkili servislerindeki kaporta & boya atölyelerinde yaptığı harcamalar doğrultusunda, bir sonraki...
Reklam
Reklam